Reklama

Kulinarny szlak wschodniej Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelskie.pl

Kulinarny szlak wschodniej Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ?Zobacz piękno, usłysz muzykę i poczuj smak Kresów" - tym hasłem promuje się Festiwal Kultur i Kresowego Jadła w gminie Lubaczów. Impreza potrwa do 7 sierpnia.

   To trzecie wydarzenie w ramach cyklu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski". Projekt propaguje kulinarne bogactwo, rękodzieło oraz tradycje kulturalne wschodnich terenów województwa lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego.


- Cieszymy się, że bierzemy udział we wspólnym przedsięwzięciu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski". Jest to doskonała okazja, by pokazać, ile nasze trzy regiony mają wspólnego, choć każde jest inne. Każde województwo ma coś niepowtarzalnego, ma swój własny smak i podczas imprez, na które zapraszamy także dzisiaj, jest okazja, by poznać każdy z nich - podkreślał w trakcie konferencji w Lubaczowie Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego.


   W ciągu roku w ramach współpracy organizowane są trzy imprezy promocyjne w każdym z województw. Podczas plenerowych festiwali w specjalnie wyznaczonych strefach uczestnicy poznają kulturę regionów wschodnich i lokalną żywność.  Odbywają się degustacje, pokazy kulinarne oraz sprzedaż tradycyjnych produktów regionalnych. Warto podkreślić, że sprzedawane wyroby są wytwarzane wyłącznie przez lokalnych producentów z terenu trzech województw.


   Tegoroczny cykl rozpoczęły majowe wydarzenia połączone z bychawskim świętem „W krainie pierogów". Miasteczko ekologicznych i tradycyjnych wyrobów przyciągnęło ok. 15 tys. zwiedzających, zaś 80 wystawców prezentowało swoje wyroby spożywcze. W trakcie lubelskiej imprezy trzy województwa Polski wschodniej miały okazję promować swoje walory turystyczne. Wysoką jakość produktów regionalnych mieszkańcy mogli również poznać pod koniec lipca, podczas Dni Drohiczyna na Podlasiu.


   Ostatnią imprezą w tym roku jest trwający Festiwal Kultur i Kresowego Jadła na Podkarpaciu. 7 sierpnia na terenie Baszni Dolnej wystawcy zaprezentują żywność tradycyjną. Będzie tam też obecna mocna grupa kulinarna z lubelskiego. Na naszych stoiskach znajdą się miody, wyroby cukiernicze, produkty mleczne, lody i tradycyjne oleje. Nie zabraknie też rękodzieła z drewna i rzeźb. Oprócz tego w trakcie imprezy odbędą się gry i zabawy dla dzieci, konkursy, pokazy rękodzieła oraz kulinariów, a także giełda staroci. Gwiazdą wieczoru będzie zespól Enej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE