Reklama

KUL pomoże swoim absolwentom wejść na rynek pracy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

KUL pomoże swoim absolwentom wejść na rynek pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu, którego celem jest podniesienie kompetencji osób kończących studia. Chodzi o wiedzę i umiejętności odpowiadające potrzebom gospodarki i rynku pracy. Jednym z laureatów jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W Programie Rozwoju Kompetencji ocenionych zostało 435 wniosków o przyznanie dofinansowania. Wśród 61 projektów, które uzyskały ocenę pozytywną znalazły się aż dwa przygotowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski: „LUK II - Lubelski Uniwersytet Kompetencji" oraz „Aktywny student - aktywny absolwent".

Oba projekty obejmują działania wspierające wejście studentów na rynek pracy i kształtujące kompetencje oczekiwane przez pracodawców od kandydatów do pracy, poprzez np. certyfikowane szkolenia i dodatkowe zajęcia warsztatowe, zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami, dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych, wizyty studyjne u pracodawców.

„LUK II - Lubelski Uniwersytet Kompetencji" to druga edycja szkoleń dla studentów neofilologii KUL. Angliści, germaniści, niderlandyści, poloniści, slawiści, romaniści i sinologowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z zakresu kompetencji: interpersonalnych, zawodowych, informatycznych i przedsiębiorczości, a także w warsztatach w grupach projektowych, w tym z udziałem przedsiębiorców oraz w 2-3 dniowych wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach.

Do końca września 2017 roku przeszkolonych zostanie 289 osób. Warto skorzystać z możliwości szkoleń, tym bardziej, że ponad 20% uczestników pierwszej edycji programu otrzymało zatrudnienie bezpośrednio po zakończeniu staży w przedsiębiorstwach.

Drugi z dofinansowanych projektów „Aktywny student - aktywny absolwent", to propozycja dla studentów kończących studia licencjackie bądź magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Projekt zakłada przeprowadzenie wstępnej oceny kompetencji zawodowych uczestników, na podstawie uzyskanej diagnozy będą im proponowane konkretne ścieżki rozwoju. Przygotowanych zostało 9 ścieżek, w ramach każdej z nich przewidziane są warsztaty wzmacniające kompetencje interpersonalne i analityczne oraz zajęcia z przedsiębiorczości i zajęcia projektowe. Studenci będą również mogli wziąć udział w wizytach studyjnych i certyfikowanych szkoleniach z zakresu kompetencji cenionych na rynku pracy.

W sumie, w ciągu trzech lat trwania programu ze szkoleń skorzysta 410 studentów. W trakcie naboru priorytetowo traktowane będą osoby ze zdiagnozowanymi trudnościami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE