Reklama

KUL - Oblicza Kościoła w Polsce. 1050 rocznica chrztu Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

KUL - Oblicza Kościoła w Polsce. 1050 rocznica chrztu Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ?Oblicza Kościoła w Polsce? to temat konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Teologii Fundamentalnej KUL w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski. Konferencja odbędzie się 5 kwietnia.

Całość rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w kościele akademickim KUL, obrady przewidziane są od godz. 9.00 w sali 1031 Kolegium Jana Pawła II (X piętro).

Wykłady przedpołudniowe dotyczyć będą kilku, wybranych aspektów działalności Kościoła w Polsce. Prof. Tadeusz Boruta przedstawi kulturowe oblicze Kościoła. O. dr Gabriel Bartoszewski OFMCap będzie mówił o świętości w Kościele. Temat działalności charytatywnej podejmie s. Małgorzata Chmielewska. Niezłomne oblicze Kościoła polskiego w czasach PRL przybliży prof. Jan Żaryn.

W części popołudniowej przewidziany jest panel dyskusyjny „Blaski i cienie Kościoła w Polsce”, w którym głos zabiorą cudzoziemcy od lat mieszkający w Polsce i zaangażowani w życie polskiego Kościoła. Będą to: s. Nazarena Scopelliti SCSF, prof. Viara Maldjieva, ks. dr Manfred Deselaers oraz dr hab. Max Stebler. Konferencję zakończy wykład dyrektora Instytutu Teologii Fundamentalnej KUL ks. prof. Krzysztofa Kauchy na temat tożsamości Kościoła w Polsce i zadań płynących z chrztu.

Dla osób, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniu planowana jest transmisja on-line.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE