Reklama

Ks. Adam Piotr Bab z Lublina najmłodszym biskupem w Polsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archidiecezjalubelska.pl

Ks. Adam Piotr Bab z Lublina najmłodszym biskupem w Polsce  - Zdjęcie główne

foto archidiecezjalubelska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj podczas specjalnie zorganizowanej konferencji ks. Adam Bab został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. Został tym samym najmłodszym biskupem w Polsce.

Ks. Adam Piotr Bab urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie. W latach 1993-1999 odbywał formację w Seminarium Duchownym w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 r. W roku 2005 skończył studia specjalistyczna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem Jana Pawła II, uzyskując doktorat z katechetyki. Od 2002 roku pełnił funkcję diecezjalnego koordynatora pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży. Następnie w latach 2005-2010 był rektorem kościoła Ducha Świętego w Kraśniku. W latach 2010-2014 był proboszczem w Końskowoli. Od 2014 roku jest proboszczem parafii św. Józefa w Lublinie, pełniąc jednocześnie funkcję wikariusza biskupiego ds. młodzieży.


- Patrząc na życie nowego biskupa można zauważyć, że Duch Święty szczególnie go prowadzi. Od 20 lat nie opuścił ani jednego Światowego Dnia Młodzieży, na które zawsze wybierał się z młodymi ludźmi - mówił abp Stanisław Budzik.


- Moje serce wypełnia dzisiaj wdzięczność oraz zdumienie. Pan Bóg mnie zna, chociaż wie o moich słabościach, grzechach to jednak mnie wezwał. To zdumienie prowokuje mnie do słów, które wypowiedział św. Piotr po pierwszym połowie: "Odejdź ode mnie Panie, bo jestem człowiek grzeszny", ale usłyszał słowa: "Nie lękaj się, ludzi będziesz łowił". To i mój lęk złagodziło - mówi bp Adam Bab.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE