Ks. Adam Piotr Bab z Lublina najmłodszym biskupem w Polsce

foto archidiecezjalubelska.pl

wiadomosci Wczoraj podczas specjalnie zorganizowanej konferencji ks. Adam Bab został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. Został tym samym najmłodszym biskupem w Polsce.

RW

Opublikowano: 23 maja 2020 10:41 | Aktualizacja: 23 maja 2020 10:41

Ks. Adam Piotr Bab urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie. W latach 1993-1999 odbywał formację w Seminarium Duchownym w Lublinie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1999 r. W roku 2005 skończył studia specjalistyczna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem Jana Pawła II, uzyskując doktorat z katechetyki. Od 2002 roku pełnił funkcję diecezjalnego koordynatora pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży. Następnie w latach 2005-2010 był rektorem kościoła Ducha Świętego w Kraśniku. W latach 2010-2014 był proboszczem w Końskowoli. Od 2014 roku jest proboszczem parafii św. Józefa w Lublinie, pełniąc jednocześnie funkcję wikariusza biskupiego ds. młodzieży.


- Patrząc na życie nowego biskupa można zauważyć, że Duch Święty szczególnie go prowadzi. Od 20 lat nie opuścił ani jednego Światowego Dnia Młodzieży, na które zawsze wybierał się z młodymi ludźmi - mówił abp Stanisław Budzik.


- Moje serce wypełnia dzisiaj wdzięczność oraz zdumienie. Pan Bóg mnie zna, chociaż wie o moich słabościach, grzechach to jednak mnie wezwał. To zdumienie prowokuje mnie do słów, które wypowiedział św. Piotr po pierwszym połowie: "Odejdź ode mnie Panie, bo jestem człowiek grzeszny", ale usłyszał słowa: "Nie lękaj się, ludzi będziesz łowił". To i mój lęk złagodziło - mówi bp Adam Bab.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.