Reklama

Krzysztof Żuk sfinalizował umowy – ponad pół miliona złotych na wsparcie osób z niepełnosprawnościami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Krzysztof Żuk sfinalizował umowy – ponad pół miliona złotych na wsparcie osób z niepełnosprawnościami  - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Miasta Lublin sfinalizował 2 umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami zostaną wsparte kwotą ponad pół miliona złotych.

Umowy zostały sfinalizowane na realizację „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Dofinansowanie ze środków PFRON w kwocie blisko 570 tys. zł pozwoli na zakup 3 busów do przewozu osób niepełnosprawnych oraz modernizację warsztatów terapii zajęciowej.


- „Korzystamy z każdej możliwości pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania naszych działań. Podpisane dziś dwie kolejne w tym roku umowy na dofinansowanie ze środków PFRON umożliwią dalsze rozwijanie i systematycznie zwiększanie jakości i zakresu usług dotyczących wspierania aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami”mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

To pierwszy raz, kiedy miasto może sięgnąć po środki na adaptację, remont, modernizację czy wyposażenie warsztatów terapii zajęciowej. Jest to ważne wsparcie podmiotów, które od lat nie mogły z własnych budżetów wygospodarować środków na doposażenie i odnowienie swoich zasobów. Dotychczas miasto występowało głównie w imieniu organizacji pozarządowych o środki PFRON na zakup pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych.


- „Ogromnie ważne jest dla nas rozwijanie różnych form usług wspierających osoby z niepełnosprawnością, a likwidacja barier transportowych ma w tym priorytetowe znaczenie. Niezwykle istotna jest także dla nas możliwość wsparcia działalności naszych partnerów społecznych, w tym przypadku organizacji pozarządowych prowadzących warsztaty terapii zajęciowe i środowiskowe domy samopomocy, dla których możliwość pozyskania środków finansowych na modernizacje zasobów lokalowych czy zakup środków transportu, to szansa na podniesienie jakości realizowanych usług”mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

Jedna umowa dotycz zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Trafi on do Domu Pomocy Społecznej „Betania”. Druga umowa pozwoli Lublinowi wesprzeć środkami PFRON 7 podmiotów pozarządowych. W ramach pomocy zostaną zakupione tam 2 busy do przewozu osób niepełnosprawnych oraz zostanie dokonana modernizacja warsztatów terapii zajęciowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE