Reklama

Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczony

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Krzysztof Żuk - ostatecznie i prawomocnie oczyszczony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Lublina został ostatecznie i prawomocnie oczyszczony z zarzutów w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku przy ulicy Wieniawskiej w Lublinie. Tak zdecydowała Głowna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów. Przypomnijmy - chodzi o głośną "aferę biurowcową".

Dzisiejsze rozstrzygnięcie zamyka sprawę, bowiem utrzymane zostało wcześniejsze orzeczenie umarzające postępowanie wobec Krzysztofa Żuka.

- Decyzja Głównej Komisji Orzekającej umarzającej postępowanie przeciwko mnie w sprawie tzw. „biurowca przy Wieniawskiej” po raz kolejny to potwierdza, a Komisja stwierdziła, że działałem zgodnie z literą prawa i należytą starannością – napisał na swoim Facebook`owym profilu prezydent miasta Krzysztof Żuk.

W swoim wpisie prezydent podniósł także sprawę zarzutów, stawianych mu przez lokalnych działaczy PiS już od czterech lat. Jego zdaniem miały one charakter wyłącznie polityczny - zamiast rozmawiać o rozwoju Lublina, lokalni politycy PiS wykorzystują administrację państwową, żeby mnie dyskredytować. Wierzę, że dzisiejsza decyzja to kończy i wreszcie będziemy rozmawiać o mieszkańcach Lublina. O tym co zrobić, żeby nasze ukochane miasto nadal się dynamicznie rozwijało. Apeluję do polityków partii rządzącej krajem, żeby stanęli do merytorycznej dyskusji o Lublinie. Zamiast wykorzystywać administrację państwową do walki ze mną, przedstawcie swoje pomysły na rozwój Lublina. Zacznijmy rozmawiać o mieście, bo tego oczekują od nas wyborcy. Porozmawiajmy o konkretnych rozwiązaniach, a nie włączajmy mieszkańców Lublina w krajową politykę - zakończył swój wpis prezydent.

W tym sporze chodzi o umowę najmu z 2014 roku, zawartą pomiędzy firmą deweloperską a ratuszem. Miasto „zamówiło” w niej powierzchnie biurowe w planowanym budynku na potrzeby urzędu. Umowa miała być skonsumowana po zakończeniu budowy. Takie rozwiązanie zakwestionował Urząd Zamówień Publicznych. Pojawił się zarzut zlecenia prac budowlanych bez wymaganego przetargu. Prezydent Krzysztof Żuk i sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki zostali oskarżeni o naruszenie dyscypliny finansowej. Obu uniewinniła Regionalna Komisja Orzekająca, ale werdykt został zaskarżony i trafił szczebel wyżej - do Warszawy. Kolejne orzeczenie, z grudnia ubiegłego roku również było pozytywne dla oskarżonych, bowiem komisja wykazała i podkreśliła, że z budżetu Lublina nie wydano ani złotówki, więc nie ma mowy o stratach.

I tak sekretarz miasta został uniewinniony, a wobec prezydenta postępowanie umorzono. To właśnie rozstrzygnięcie zostało utrzymane w mocy przez Główną Komisję Orzekającą przy ministrze finansów i nie przysługują od niego żadne środki odwoławcze.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE