Koronawirus: Zakażenie w szpitalu dziecięcym w Lublinie. Wstrzymali przyjęcia

Zakażony okazał się opiekun jednego z dzieci hospitalizowanych w placówce | foto www.uszd.lublin.pl

wiadomosci Wstrzymane przyjęcia do kilku oddziałów i objęcie kwarantanną osób, które miały kontakt z zakażonym opiekunem dziecka - to efekt potwierdzenia zakażenia koronawirusem u opiekuna jednego z pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

dsm

Opublikowano: 31 lipca 2020 12:30 | Aktualizacja: 31 lipca 2020 12:32

W piątek, 31 lipca, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogoiczna w Lublinie otrzymała informację o dodatnim wyniku badania na SARS-CoV-2, uzyskanym z wymazu pobranego od rodzica dziecka hospitalizowanego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

 

- Ta osoba nie jest mieszkańcem naszego województwa. To osoba z województwa łódzkiego. Otrzymaliśmy informację, że narażenie na zakażenie nastąpiło w związku z kontaktami rodzinnymi na terenie tamtego województwa - wyjaśnia Magdalena Kaproń z WSSE w Lublinie.

 

W szpitalu wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów do Oddziału Neurologii Dziecięcej i Oddziału Pediatrii i Nefrologii Dziecięcej, I Oddziału Ortopedii Dziecięcej, II Oddziału Ortopedii Dziecięcej, Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej oraz Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii. Tymczasem wojewódzki sanepid do spółki ze szpitalem ustala ewentualny przebieg kontaktów innych osób z osobą, u której zdiagnozowano zakażenie.

 

- Przeprowadziliśmy już wywiady epidemiologiczne z personelem, obsługą szpitala, opiekunami pacjentów hospitalizowanych na oddziale, na którym przebywała zakażona osoba. Osoby z najbliższego kontaktu są objęte kwarantanną wraz z osobami z nimi zamieszkującymi. Zleciliśmy już wymazy u części osób, które zostały objęte kwarantanną. Nadal prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne - zaznacza Magdalena Kaproń.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • avatar

    10 dni temu | ocena +0 / -0

    Elprima

    Byłam dziś tam ale tylko w przychodni to chyba nie mam się o co martwić prawda?