Reklama

Kopiowali gry komputerowe, wpadli podczas akcji policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Kopiowali gry komputerowe, wpadli podczas akcji policji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch mieszkańców pow. bialskiego odpowie za kopiowanie i wprowadzanie do sprzedaży 2700 gier na konsole w formacie elektronicznym.

- Policjanci z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspierani przez mundurowych z Białej Podlaskiej zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców powiatu bialskiego w wieku 21 i 31 lat – informuje rzecznik KWP w Lublinie, Renata Laszczka – Rusek. – Z ustaleń policjantów wynika, że organizatorzy opisanego wyżej procederu od kwietnia br.  sprzedali  ponad 2 700 kopii gier, powodując straty na szkodę pokrzywdzonej firmy na kwotę ponad 450 tys. zł.  Mężczyźni oferowali na portalach aukcyjnych oraz w swoim sklepie internetowym gry na konsole PSP po znacznie zaniżonych cenach. Przychody sprawców od kwietnia 2015 r. wstępnie szacowana są na kwotę przekraczającą 320 000 zł.

Podczas przeszukań pomieszczeń w których działali zatrzymani policja zabezpieczyła sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, nośniki danych elektronicznych, dokumentację księgową. - Obydwu podejrzanych zatrzymano i przedstawiano zarzuty. Podejrzani są o to, że w okresie od marca do października 2015 roku działali wspólnie i w porozumieniu bez uprawnienia w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej - rozpowszechniali, poprzez sprzedaż za pośrednictwem portalu aukcyjnego oraz prowadzonej – dodaje rzecznik KWP w Lublinie. Podejrzanym grozić może kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Działania policjantów z KWP w Lublinie zorganizowane były w ramach międzynarodowej operacji pt. „BLACK POSEJDON” wymierzonej w zwalczanie przestępczości gospodarczej polegającej na naruszeniach własności intelektualnej oraz prawa własności przemysłowej. W IV edycji operacji „BLACK POSEJDON” bierze udział 12 krajów: Polska, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Turcja oraz Estonia.
Info na podst. KWP LublinUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE