Reklama

Reklama

Konsutacje społecznie programu aktywizującego seniorów. Lublin zachęca do udziału

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Konsutacje społecznie programu aktywizującego seniorów. Lublin zachęca do udziału - Zdjęcie główne

Program Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów opracowano w odpowiedzi na zmieniającą się sytuację demograficzną i społeczną w Lublinie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają konsultacje społeczne Programu Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów. Dzięki niemu mają powstać warunki do wspierania i aktywizowania seniorów. Chodzi m.in. uczestnictwo w różnych wydarzeniach, promocję zdrowia i zwiększanie bezpieczeństwa osób starszych.

Reklama

Program Wsparcia i Aktywizacji Społecznej Seniorów opracowano w odpowiedzi na zmieniającą się sytuację demograficzną i społeczną w Lublinie. Jego celem jest tworzenie warunków dla wspierania i aktywizowania osób starszych. 

 

- Tworząc go, bazowaliśmy na doświadczeniach zdobytych podczas realizacji poprzednich edycji, analizie danych dotyczących zasobów infrastrukturalnych służących seniorom w mieście oraz danych statystycznych. Pod kątem przygotowania działań Miasta na rzecz seniorów na kolejne lata, przeprowadzone zostały także badania zapotrzebowania na wsparcie wśród osób powyżej 60. roku życia - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych

 

Wśród działań programowych jest m.in. kształtowanie pozytywnego postrzegania starości w społeczeństwie, uczestnictwo w życiu społecznym oraz wspieranie wszelkich form aktywności obywatelskiej, społecznej, kulturalnej, artystycznej, sportowej i religijnej oraz tworzenie warunków umożliwiających wykorzystanie potencjału osób starszych jako aktywnych uczestników życia gospodarczego i rynku pracy, dostosowanych do ich możliwości psychofizycznych oraz sytuacji rodzinnej. Oprócz tego, zwraca sie uwagę na np. promocję zdrowia, profilaktykę chorób, dostęp do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, zwiększanie bezpieczeństwa fizycznego – przeciwdziałanie przemocy i zaniedbaniom wobec osób starszych, tworzenie warunków do solidarności i integracji międzypokoleniowej. Jest również mowa o działaniach na rzecz edukacji dla starości (kadry opiekuńcze i medyczne), do starości (całe społeczeństwo), przez starość (od najmłodszego pokolenia) oraz edukacja w starości (osoby starsze).  

 

Miasto chce poznać opinie mieszkańców, dlatego do 3 grudnia trwają konsultacje społeczne opracowanego projektu. Opinie i uwagi do konsultowanego dokumentu można wysyłać na adres: konsultacje@lublin.eu. W trakcie trwania konsultacji przewidziano także dyżur konsultacyjny. Odbędzie się on 26 listopada, w godzinach 12.00-17.30, w formie telefonicznej i mailowej: tel. 603 756 221, e-mail: bgorka@lublin.eu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE