Reklama

Reklama

Konsultacje programu na rzecz osób niepełnosprawnych w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Konsultacje programu na rzecz osób niepełnosprawnych w Lublinie - Zdjęcie główne

W piątek zaczną się konsultacje społeczne programu na rzecz osób niepełnosprawnych w Lublinie | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (13 listopada) zaczynają się konsultacje społeczne dotyczące dokumentu „Program działań Miasta Lublin na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025”. Konsultacje potrwają do 27 listopada.

Reklama

Lublin rozwija ofertę działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami w zakresie ich aktywności społecznej, wsparcia terapeutycznego i pomocy instytucjonalnej. Władze miasta zapewnia, że w pracach nad Programem na rzecz osób z niepełnosprawnościami nie ograniczyły się tylko do zobowiązań wynikających z przepisów prawnych. 

 

- Na niepełnosprawność spojrzeliśmy kompleksowo. W przygotowanie tego dokumentu zaangażowaliśmy przedstawicieli lubelskich instytucji i organizacji pozarządowych reprezentujących osoby z różnymi niepełnosprawnościami oraz ich najbliższe otoczenie. Dzięki temu obejmuje on szeroki zakres zagadnień oraz działań dostosowanych do zmieniających się potrzeb społeczności osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin i opiekunów - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

 

Głównym celem Programu jest zapewnienie dostępu niepełnosprawnym i ich otoczeniu do aktywności, funkcjonowania w różnych sferach życia i dostępu do systemu usług wspierających. Program obejmuje 7 obszarów, w których wyznaczono konkretne działania do realizacji, wynikające z określonych zadań. Są to: dostępność architektoniczna, cyfrowa i techniczna przestrzeni publicznej miasta oraz dostęp do informacji; uczestnictwo w sferze kulturalnej, sportowej oraz turystycznej; aktywność zawodowa; edukacja dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych; usługi społeczne oraz system wsparcia środowiskowego i instytucjonalnego; mieszkalnictwo; promocja pozytywnego wizerunku oraz osiągnięć osób z niepełnosprawnościami.

 

Mieszkańcy mogą wziąć wziąć udział w konsultacjach, wyrażając swoje opinie drogą mailową wysyłając je na adres [email protected] na formularzu załączonym w ogłoszeniu o konsultacjach na stronie Urzędu Miasta Lublin. W ramach konsultacji zaplanowano jeszcze dyżur konsultacyjny, który odbędzie się 24 listopada w godzinach 12.00-17.00. Będzie można wtedy dzwonić pod numery telefonów: 81 466 30 80, 81 466 30 84, a także pisać na adres mailowy: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE