Reklama

Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Konkurs „Zdrowy Samorząd” – głosujmy na Miasto Lublin  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za ?Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin?.

Dane statystyczne wskazują, że w Lublinie nasila się problem zaburzeń refrakcji i akomodacji wad wzroku  dzieci. W ciągu każdego roku przybywa nowych zachorowań w tej grupie chorób. Działania promujące miały na celu dotarcie z wiedzą na temat wad wzroku oraz profilaktyki i leczenia do jak największej liczb mieszkańców, będących grupą docelową programu, czyli rodziców i dzieci z lubelskich szkół podstawowych.


Program skierowany jest do dzieci z klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin. W jego trakcie prowadzona jest edukacja na temat profilaktyki chorób narządu wzroku oraz przeprowadzane badania wzroku.


W latach 2016-2019 co roku program obejmował 1500-2000 dzieci. Ankiety jednoznacznie wskazały na zadowolenie rodziców , których dzieci uczestniczyły w tymże programie.


Jak informuje Miasto Lublin, Konkurs „Zdrowy Samorząd”, organizowany jest po raz trzeci przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Do redakcji wpłynęło z całego kraju aż 135 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa.  Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów. Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu.

 

 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE