Reklama

Reklama

Koniec remontu obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 14:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skończył się remont obiektów sportowych - bieżni, mini boiska i oświetlenia orlika, które znajdują się przy Szkole Podstawowej nr 16 na Czechowie. Jednocześnie trwają i są planowane modernizacje obiektów sportowych przy innych lubelskich szkołach.

Reklama

Przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina przy ul. Poturzyńskiej (dzielnica Czechów) skończyła się modernizacja szkolnego kompleksu sportowego. Wyremontowano mini boisko, bieżnię lekkoatletyczną i oświetlenie boiska orlik. Nowa infrastrktura przeszła już odbiory techniczne. Wykonane prace na trzytorowej bieżni o długości 400 metrów polegały na położeniu nowej poliuretanowej nawierzchni, naprawie pęknięć i uszkodzeń toru, odtworzeniu jego geometrii i namalowaniu nowych linii. Zamontowano też nową deskę do skoku w dal. W ramach modernizacji małego boiska wymieniono drenaż, podbudowę i sztuczną nawierzchni. Oprócz tego, powstało ogrodzenie z furtkami, dojście i dojazdy z kostki oraz zamontowano bramki. Zaś orlik otrzymał nowe oświetlenie.
 
Wszystkie te inwestycje, na łączną kwotę ponad pół miliona złotych, sfinansowano z projektów dwóch edycji Budżetu Obywatelskiego – V i VI. Wymiana oświetlenia na orliku kosztowała 128 tys. zł, remont bieżni - prawie 122 tys. zł, modernizacja mini boiska wraz z budową ogrodzenia i oświetlenia - ponad 280 tys. zł. 
 
- Obiekty przy Szkole Podstawowej nr 16 to nie jedyne, które przeszły remont. Kończymy też przebudowę obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej przy ul. Nałkowskich za kwotę niemal 900 tys. zł. Ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Czechów Południowy doposażyliśmy w tym roku siłownię przy Szkole Podstawowej przy ul. Smyczkowej. Teraz przed nami jedna z największych przyszłorocznych inwestycji, również z zakresu infrastruktury sportowej – budowa sali gimnastycznej wraz z zespołem boisk przy I LO - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy