Reklama

Konferencja „Sektor owoców jagodowych w woj. lubelskim”

Opublikowano: wt, 16 kwi 2019 11:54
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl

Konferencja „Sektor owoców jagodowych w woj. lubelskim” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 11 kwietnia 2019 r., odbyła się konferencja pt. ?Sektor owoców jagodowych w województwie lubelskim. Jak budować łańcuch wartości??. Na zaproszenie marszałka województwa do uczestnictwa w spotkaniu odpowiedzieli lokalni plantatorzy zainteresowani wymianą wiedzy, doświadczeń oraz nawiązaniem współpracy z partnerami holenderskimi, których reprezentacja gościła w tym dniu w Lublinie.

Wsparcie naszych wytwórców w rozwijaniu swojej działalności produkcyjnej oraz w zdobywaniu nowych, zagranicznych rynków zbytu, był jednym z celów organizowanej konferencji, o czym w trakcie uroczystego otwarcia wspomniał Sebastian Trojak, Członek Zarządu Województwa. Wśród zaproszonych gości byli: Tomasz Solis, przewodniczący Komisji Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Lubelskiego i wiceprezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, oraz Martijan Homan, Radca ds. Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Wśród prelegentów byli m.in. Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”, Łukasz Zaremba z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie, Krzysztof Sak reprezentujący Agronom Plants. Ważny głos w dyskusji mieli naukowcy z renomowanego ośrodka badawczo-rozwojowego w Wageningen (Holandia), którzy w swoich wystąpieniach zaprezentowali działania podejmowane przez rolników holenderskich dotyczące agrologistyki w łańcuchu wartości. Rene Oostewechel przedstawił  wyniki analizy przeglądu sektora owoców jagodowych województwie lubelskim, a Aart van Wijk – właściciel firmy De Sikkert Soft Fruit,  przykłady działania rolników w Holandii. Stronę holenderską ponadto reprezentował Willard Biemans – pracownik Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce.

Panel dyskusyjny był doskonałą okazją by dowiedzieć się, jak holenderskie rolnictwo radzi sobie z problemami w branży owoców jagodowych w praktyce i jakie rozwiązania tamtejsi gospodarze wdrażają w swoich gospodarstwach.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE