Reklama

Kolejny cios w podatkowych oszustów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Kolejny cios w podatkowych oszustów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch kolejnych członków mafii VAT-owskiej zatrzymali lubelscy policjanci. Przestępcy wystawiali lewe faktury dotyczące rzekomej sprzedaży oleju opałowego. Zajmowali się też praniem brudnych pieniędzy. Wstępne ustalenia prokuratury wskazują, że łączna kwota wystawionych faktur przekracza 32 mln złotych brutto. W śledztwie - prowadzonym już od 2013 r, zatrzymano siedem osób.

Rozbity gang, swoją działalność przestępczą prowadził w latach 2008-2015, m.in. w Łukowie i innych miastach woj. lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Zatrzymani do sprawy członkowie grupy zakładali fikcyjne firmy i pozorowali sprzedaż paliwa właścicielom stacji paliw. W rzeczywistości żadnego handlu nie było, a przestępcy wystawiali jedynie faktury. Paliwo, które faktyczne trafiało do właścicieli stacji pochodziło z nielegalnych źródeł.

Zatrzymani ostatnio członkowie gangu to dwaj mieszkańcy powiatu konińskiego w wieku 44 i 62 lat. Odpowiedzą za udział z zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw oraz pomocnictwo do ułatwiania wystawiania pustych faktur VAT.

Rzekoma sprzedaż oleju napędowego, opiewa na łączną kwotę brutto w wysokości nie mniejszej niż 32 miliony złotych, a wartość podatku od towarów i usług to kwota blisko 5 milionów zł. W środę na wniosek prokuratury mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE