Reklama

Kolejne umowy na likwidację pieców i kotłów węglowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Kolejne umowy na likwidację pieców i kotłów węglowych - Zdjęcie główne

foto lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto podpisze kolejne 37 umów z mieszkańcami na likwidację pieców i kotłów węglowych na ponad 415 tys. zł. To już drugi podział środków z Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Umowy podpisane w 2020 r. pozwolą usunąć łącznie 111 „kopciuchów”.

Program zakłada dofinansowanie w wysokości 50% zmiany systemu ogrzewania pieców i kotłów węglowych na inny bardziej ekologiczny źródła, takie jak miejska sieć ciepłownicza, ogrzewanie gazowe, elektryczne, pompa ciepła lub system hybrydowy. Dofinansowanie dotyczy trwałej zmiany systemu ogrzewania, więc istotna jest ostateczna rezygnacja z tzw. kopciucha. Z dofinansowania korzystają osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych, ale także lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mają umowę najmu lokalu i uzyskają zgodę ZNK na przeprowadzenie zmiany instalacji grzewczej.


Od 2013 roku w ramach programu do mieszkańców trafiło blisko 3 mln zł dotacji na likwidację ponad 500 pieców i kotłów na paliwo stałe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE