Reklama

Kierowcy nie płacą za parkowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Kierowcy nie płacą za parkowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć w Lubartowie mamy kilka płatnych parkingów to nie trudno zauważyć, że wielu kierowców pozostawiających tam auta nie uiszcza stosownej opłaty. Radni dopytują o sens istnienia Straży Miejskiej, która nie jest w stanie tego upilnować.

Sprawa opłat za parkingi ponownie była tematem zapytań radnych podczas sesji Rady Miasta. Choć płatne miejsca miały zapewnić większą rotację aut w centrum, łatwiejsze parkowanie i dodatkowe wpływy do miasta to rzeczywistość nie wygląda tak różowo.

Sprawdziliśmy dziś, ilu kierowców zapłaciło stając na płatnych miejscach parkingowych w Lubartowie. Po godzinie 12 na każdym z parkingów zastać można było kilka aut, które za szybą nie miały ważnego biletu parkingowego. Choć to zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt zł mniej wpłaconych do parkometrów to w skali tygodnia czy miesiąca robi się z tego już dość zauważalna kwota, która do kasy miasta nie trafia. Blokowane są też miejsca za które inni kierowcy mogliby zapłacić.

Nie jest tajemnicą, że o karę za brak opłaty jest dość trudno. Straż Miejska obarczana jest zbędnymi obowiązkami i miejsca parkingowe nie są skutecznie monitorowane. Podczas sesji padły pytania o sens istnienia tej formacji w takim kształcie, pytano o zwiększenie jej obsady lub nawet jej likwidację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE