Reklama

Kierowco! Skorzystaj z pakietu szkoleń ADR w swoim mieście!

Opublikowano:
Autor:

Kierowco! Skorzystaj z pakietu szkoleń ADR w swoim mieście! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We współczesnym globalizującym się świecie coraz większą rolę w gospodarce ogrywa transport towarów oraz osób. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, których nauczyć się można w wyspecjalizowanych do tego celu firmach.

Sieci transportowe porównywane są często do krwioobiegu organizmu państwowego czy szerzej, do gospodarki światowej. To od nich w głównej mierze zależy rozwój innych sektorów gospodarki, takich jak turystyka, przetwórstwo spożywcze, energetyka. Przemierzające nasze drogi pojazdy przewożą różnego rodzaju materiały przemysłowe i spożywcze. Jednak na drogach transportuje się też niebezpieczne materiały.

Mało kto wie, że przewóz tych ostatnich, oprócz posiadania standardowej wiedzy przez kierowcę, wymaga też nabycia innych specjalistycznych umiejętności. Osoba, która przewozi niebezpieczne materiały, powinna posiadać wiedzę na temat odpowiedniego oznakowania pojazdu lub działań zapobiegawczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Umiejętności te można uzyskać na tzw. „kursach ADR”.

Gdzie można fachowo wyrobić zaświadczenie ADR?


Przedsiębiorstwem świadczącym kursy ADR dla kierowców przewożących materiały niebezpieczne, jest firma Leincar-ADR, wykorzystująca najlepsze materiały szkoleniowe na rynku. Osoby, które skorzystają z oferty firmy, będą mogli wybrać jedną z kilku dostępnych opcji.

Pierwsza z nich obejmuje kurs podstawowy dla pojazdów typu TIR, który trwa trzy dni i kończy się egzaminem. Druga opcja to kurs specjalistyczny dla cystern, który trwa dwa dni i również jest kończony egzaminem państwowym. Istnieje też możliwość skorzystania z dwóch szkoleń wymienionych powyżej w ramach tzw. kursu łączonego. Ten ostatni trwa pięć dni i kończy się egzaminem państwowym uprawniającym do poruszania się pojazdem z materiałami niebezpiecznymi  na terenie 48 państw Europy i Azji, które honorują międzynarodową Umowę ADR. Uprawnienia takie są ważne przez okres pięciu lat.

Szkolenia przeprowadzane są w Ośrodkach Szkolenia Kierowców w Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim i Białej Podlaskiej, więc komfort szkolenia również jest zachowany. Wyspecjalizowana i fachowa kadra wykorzystuje podczas nich najnowsze materiały na rynku w formie w formie podręczników, przykładów dokumentów i platformy e-learningowej. Oczywiście po zakończeniu kursu, wszystkie materiały kierowca dostaje na własność.

Jakie trzeba spełnić wymagania, by uzyskać uprawnienia ADR?

Kierowca, który zechce uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami z materiałami niebezpiecznymi, powinien posiadać prawo jazdy kategorii B oraz mieć ukończone minimum 21 lat. Pamiętajmy, że posiadanie udokumentowanego ukończenia kursu ADR znacząco zwiększa atrakcyjność pracownika na rynku pracy i wpływa prestiżowo na przedsiębiorstwo, w którym jest zatrudniony. W tym zakresie firma Leincar-ADR również przychodzi z pomocą, oferując usługi doradcze i consultigowe dla firm transportowych.

Zapraszamy do skorzystania z oferty, nie tylko dla kierowców!

KONTAKT:
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE