Reklama

Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski pomaga bałoruskim studentom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Katolicki Uniwersytet Lubelski pomaga bałoruskim studentom - Zdjęcie główne

Katolicki Uniwersytet Lubelski pomaga bałoruskim studentom | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zwolnił dziesięciu studentów z Białorusi z opłaty za kształcenie. To osoby, które zostały przyjęte na pierwszy rok. Z kolei Fundacja Jana Pawła II zapewnia im stypendia oraz zakwaterowanie.

Reklama

Na pierwszym roku studiów od 1 października I i II stopnia uczyć będzie się 34 Białorusinów. Poza zwolnioną z opłat dziesiątką, pozostali mają Karty Polaka, uprawniające do bezpłatnej edukacji.   

 

- Wspieramy studentów  z  Białorusi nie tylko teraz, ale od lat dziewięćdziesiątych, między innymi za pośrednictwem Fundacji Jana Pawła II. Jako uczelnia,  umożliwiamy im bezpłatne korzystanie z kursu języka polskiego, oferujemy  pomoc psychologiczną oraz prawną - mówi prof. Krzysztof Narecki, prorektor ds. studentów i doktorantów. 

 

Fundacja Jana Pawła II umożliwia młodym ludziom z krajów byłego Związku Radzieckiego możliwość korzystania ze stypendiów (jeśli spełniają kryteria), zapewnia stancje i akademiki. Pomoc jest znacząca i trwa nieprzerwanie od trzydziestu lat.

 

Łącznie na KUL studiuje stu Białorusinów. Do kierunków, które najczęściej wybierają należą między innymi: psychologia,  informatyka, kognitywistyka, socjologia, zarządzanie oraz stosunki międzynarodowe. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE