Reklama

Już dzisiaj - Hieronimki 2016, czyli Trzecie Święto Tłumaczy na UMCS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS

Już dzisiaj - Hieronimki 2016, czyli Trzecie Święto Tłumaczy na UMCS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapraszam serdecznie na "Hieronimki 2016" - wydarzenie, którego ubiegłoroczna edycja została nagrodzona Uniwersyteckim Noblem w kategorii ?Najlepszy Projekt dla Młodzieży?. Patronem inicjatywy organizowanej przez pracowników Zakładu Lingwistyki Stosowanej UMCS jest Św. Hieronim ? autor pierwszych przekładów Biblii i patron tłumaczy.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania specyfiki zawodu tłumacza w jego różnych odsłonach. Wśród bogatej oferty wykładów i warsztatów, odbywających się w kilku miejsca na UMCS, znajdą się spotkania z tłumaczami konferencyjnymi oraz sądowymi, a także z osobami, które zajmują się zawodowo tłumaczeniem literatury oraz filmów. Przewidziano także ciekawe wystąpienia dotyczące m.in.: języków afrykańskich w pracy misyjnej czy roli języków obcych w kontaktach samorządowych.

Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli spotkać się z absolwentami oraz studentami lingwistyki stosowanej, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w zdobywaniu kompetencji zawodowych tłumacza. Oprócz wykładów, odbędą się także warsztaty tłumaczeń, w tym tłumaczeń symultanicznych, połączone ze zwiedzaniem nowoczesnych laboratoriów. Uczniowie będą mogli również wziąć w konkursach językowych, w których przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapraszam dzisiaj - 30 września w godz. 10:00-13:00. Inauguracja wydarzenia odbędzie się w dużej Auli Wydziału Humanistycznego UMCS (Nowy Humanik, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a) o godz. 10.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE