Reklama

Junior IT Academic Day

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FDA

Junior IT Academic Day - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 września 2015 roku, w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się całodniowa konferencja Junior IT Academic Day, organizowana przez firmę Microsoft oraz Future Design Academy.

Celem Junior ITAD było poszerzenie wiedzy w temacie programowania i nowoczesnych technologii. Niedzielna konferencja obejmowała zagadnienia skierowane do wszystkich, zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie technologii, jak i tych zaprawionych w boju, chcących uzupełnić swoją wiedzę.

Pomysł przypadł do gustu co zaowocowało bardzo dużą frekwencją. Była pełna sala - ponad 200 osób, w tym młodzież z różnych szkół I LO w Radzyniu Podlaskim, ZSP w Radzyniu Podlaskim oraz ZSE w Międzyrzeca Podlaskiego. Uczestnicy zadawali wiele interesujących pytań prelegentom dzięki czemu dowiedzieli się ciekawych informacji z branży IT i zdobyli nowe doświadczenia. Zebrani ponadto poszerzyli swoją wiedzę oraz nawiązali nowe kontakty z uczestnikami i prelegentami.

Tematy jakie były poruszane podczas konferencji to zagadnienia dotyczące silnika graficznego Unity , nowe możliwości Windows 10, możliwości rozwoju w branży IT i kreowania kariery dzięki firmie Microsoft.

Całość zakończono losowaniem nagród podarowanych przez sponsorów tj. książki, bony odzieżowe oraz smartphon Nokia Lumia.

Wielkie wyrazy uznania należą się prelegentom Rafałowi Czupryńskiemu z Microsoft, Mateuszowi Kozłowskiemu z Microsoft Student Consultant, Pawłowi Niewęgłowskiemu i Marcinowi Włochowi z DevUp oraz Markowki Melaniukowi - Plus Brand a także Radosławowi Grochowskiemu z Future Design Academy - mówią organizatorzy.

Była to pierwsza tego rodzaju inicjatywa Radzyniu Podlaskim i organizatorzy zapowiadają, że na pewno będą kolejne edycje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE