Reklama

Jak budować, żeby było estetycznie i ekologicznie. Konferencja na Politechnice

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: L. Panasiewicz / Politechnika Lubelska

Jak budować, żeby było estetycznie i ekologicznie. Konferencja na Politechnice - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości \"Ochrona środowiska i estetyka w budownictwie komunikacyjnym\" to tytuł VII Międzynarodowej Konferencji, która rozpocznie się w środę 27 kwietnia 2016 r. o godz. 14.30 na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Jej organizatorem jest Katedra Dróg i Mostów Politechniki Lubelskiej.

Konferencja stanowi cykliczne forum wymiany doświadczeń w zakresie estetyki i ochrony środowiska w budownictwie komunikacyjnym. Zagadnienia te będą dyskutowane przez 120 naukowców i praktyków z kraju oraz zagranicy, którzy związani są z budownictwem komunikacyjnym, ekologią, urbanistyką i planowaniem przestrzennym, a także z nowoczesnymi konstrukcjami i materiałami.

Celem konferencji jest wskazanie nowych wyzwań stojących przed ochroną środowiska i estetyką oraz nowoczesnych rozwiązań w budownictwie komunikacyjnym. Doświadczenia zdobyte w ostatnich latach podczas modernizacji i realizacji wielu szlaków komunikacyjnych w Polsce i Europie będą stanowiły podstawy do sformułowania zaleceń i kierunków, do których powinny zmierzać efektywne rozwiązania estetyki i ochrony środowiska w budownictwie komunikacyjnym.

Konferencja organizowana jest w szczególnym momencie. Wydział Budownictwa i Architektury wprowadza do programu nauczania nowe specjalności w skali kraju i Europy, tj. „Ekoinżynierię w budownictwie komunikacyjnym” oraz „Konstrukcje budowlane i technologie ekologiczne” – mówi prof. Ewa Błazik-Borowa, dziekan Wydziału. W ramach nowych specjalności będą kształceni przyszli specjaliści budownictwa z uzupełnionym programem o elementy estetyki i ochrony środowiska.

Podczas konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Nowe podejście do kształcenia inżynierów budownictwa z uwzględnieniem zagadnień estetyki i ochrony środowiska.
  • Estetyka i walory krajobrazu na wszystkich etapach przygotowania, realizacji i eksploatacji urządzeń budownictwa komunikacyjnego.
  • Badania i prognozowanie niekorzystnych oddziaływań w zakresie hałasu, zanieczyszczeń powietrza i wód w budownictwie drogowym i kolejowym.
  • Urządzenia i metody ochrony przed hałasem drogowym, zanieczyszczeniami wód i innymi niekorzystnymi oddziaływaniami w budownictwie drogowym i kolejowym.
  • Rola planowania przestrzennego w budownictwie komunikacyjnym.
  • Ochrona środowiska przyrodniczego w procesie przygotowania, realizacji i utrzymania inwestycji oraz obiektów budownictwa komunikacyjnego.
  • Problemy proceduralne uzyskiwania decyzji administracyjnych oraz opracowań środowiskowych wykonywanych w budownictwie komunikacyjnym.
  • Innowacyjne materiały, technologie, procesy w budownictwie komunikacyjnym.
  • Wykorzystanie materiałów odpadowych w budownictwie komunikacyjnym.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE