Reklama

I gdzie te obiecane "Białe Święta"?

Opublikowano: ndz, 24 gru 2017 10:01
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne ?Jarosław Jakubczak

I gdzie te obiecane "Białe Święta"? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty przez Polskę przemieszcza się ciepły front. Po jego południowej stronie dochodzi do wystąpienia dużej różnicy ciśnienia pomiędzy niżem znad północnej Europy, a wyżem z południa kontynentu europejskiego, co powoduje wzrost prędkości wiatru z kierunków zachodnich, w porywach od 50 km/h do 70 km/h.

    Od soboty przez Polskę przemieszcza się ciepły front. Po jego południowej stronie dochodzi do wystąpienia dużej różnicy ciśnienia pomiędzy niżem znad północnej Europy, a wyżem z południa kontynentu europejskiego, co powoduje wzrost prędkości wiatru z kierunków zachodnich, w porywach od 50 km/h do 70 km/h.

W okresie świątecznym musimy się liczyć z dużym i całkowitym zachmurzeniem, silniejszym wiatrem i napływem cieplejszych mas powietrza, głównie z północnej części Oceanu Atlantyckiego, dlatego nie mamy co liczyć na białe święta.

W Wigilię w regionie prognozowane jest wystąpienie opadów deszczu o natężeniu słabym, lokalnie umiarkowanym. Będzie wyjątkowo ciepło jak na grudzień, termometry wskażą od 5°C do 8°C w najcieplejszym momencie dnia. Prognozowane są nieco silniejsze porywy wiatru nawet do 70 km/h z północnego-zachodu. Z południowego-zachodu kraju na północny-wschód wędrować ma kolejny ciepły front atmosferyczny, za którym płynąć ma coraz cieplejsze powietrze i wystąpią kolejne opady atmosferyczne. Noc z 24 na 25 grudnia będzie wyjątkowo ciepła, pozostaniemy pod wpływem ciepłego wycinka niżu z północy kontynentu europejskiego.

W pierwszy dzień świąt pogoda na obszarze województwa lubelskiego bardziej przypominać będzie święta Wielkanocne niż Boże Narodzenie. Na termometrach ujrzymy od 6°C do 8°C, dalej będzie wietrznie za sprawą dużej różnicy ciśnienia pomiędzy północną a południową Europą, utrzyma się nieprzyjemny wiatr z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego do 50 km/h, możliwe są opady atmosferyczne o niewielkim natężeniu. Ciśnienie zacznie stopniowo rosnąć i wyniesie około 1015 hPa, do końca dnia wzrośnie w okolice 1018 hPa.

We wtorek Polska zacznie dostawać się pod wpływ kolejnego układu niskiego ciśnienia, który znad Morza Północnego wędrować ma nad Skandynawię. Ciśnienie w drugi dzień świąt spadnie z 1016 hPa do około 1005 hPa. Od zachodu do kraju zacznie wchodzić front chłodny, ale jego wkroczenie prognozowane jest dopiero na koniec dnia. Termometry pokażą od 3°C do 6°C, dalej wietrzenie do 40 km/h z zachodu, południowego-zachodu. Nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych.


Źródło: lublin112 i własneUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE