Reklama

Głosowanie na projekty VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Głosowanie na projekty VI edycji Budżetu Obywatelskiego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 23 września 2019 r. rozpoczęło się głosowanie na projekty VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby.

Głosowanie w formie elektronicznej
Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować a następnie oddać swoje głosy. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzic lub opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż., a także zgody dotyczące danych osobowych.

Głosowanie w formie papierowej
Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście przekazać kartę pracownikowi lub pracowniczce w wyznaczonym punkcie. Pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument tożsamości. Prosimy nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób. Nie będziemy ich przyjmować. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców (BOMach) oraz większości filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tych dzielnicach, w których nie ma ani biblioteki ani BOMu, wyznaczone zostaną mobilne punkty, działające czasowo. Szczegółowe godziny i daty ich funkcjonowania znajdują się w pliku do pobrania, na dole wiadomości.

Na ile projektów?

W tym roku każda osoba ma możliwość wyboru 2 projektów dzielnicowych i 2 ogólnomiejskich.

Kto może głosować?

Na projekty VI edycji Budżetu Obywatelskiego głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy wyborców. Ci wszyscy, których nie ma na żadnym z tych wykazów, mają możliwość dopisania się do listy osób głosujących na projekty BO. Jeżeli ktoś dopisał się do niej w poprzednich latach, nie musi tego robić ponownie. Jeśli nie, wystarczy wejść na stronę https://obywatelski.lublin.eu/dodanie_do_listy_mieszkancow i wypełnić formularz. Następnie pojawi się link do pliku pdf - trzeba po pierwsze sprawdzić dane, a następnie wydrukować go, podpisać i wraz z dokumentem tożsamości przynieść do Biura Partycypacji Społecznej (Pałac Parysów ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107). Tam pracownik lub pracowniczka biura aktywują profil, a dopisana osoba będzie miała możliwość zagłosować przez internet na wybrane projekty. Przypominamy, że taka możliwość istnieje tylko do 20 września do godz. 15.30. Po tym czasie dopisanie się do takiej listy będzie możliwe tylko i wyłącznie w jednym z punktów do głosowania. Na karcie do głosowania należy wtedy zaznaczyć opcję "Proszę o dopisanie mnie do listy mieszkańców/mieszkanek głosujących na projekty Budżetu Obywatelskiego w Lublinie.

Przypominamy!

Jeżeli Ty lub osoba z najbliższego otoczenia ma trudności z poruszaniem się, możemy przyjechać i odebrać wypełnioną kartę do głosowania w miejscu zamieszkania. Wystarczy zgłosić taką potrzebę do Biura Partycypacji Społecznej do 20 września 2019 r. E-mail [email protected] lub telefon 81 466 19 00.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE