Reklama

Reklama

Głosowanie na Budżet Obywatelski w Lublinie dobiega końca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Głosowanie na Budżet Obywatelski w Lublinie dobiega końca - Zdjęcie główne

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do środy (28 października) trwa głosowanie na projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 91 projektów, w tym 56 dzielnicowych oraz 35 ogólnomiejskich. Głosować można na dwa sposoby - w formie elektronicznej i na formularzu papierowym.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu. Potem można oddać głos, potwierdzając go hasłem otrzymanym na telefon komórkowy. Osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

 

- Aby ją wyrazić rodzić/opiekun prawny musi wprowadzić w formularzu do głosowania swoje imię i nazwisko oraz potwierdzić oświadczenie dotyczące zgody na głosowanie. Ze względów epidemicznych prosimy o wybór tej formy głosowania - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Można też głosować na formularzu papierowym. Kartę do głosowania należy osobiście przekazać pracownikowi w punkcie głosowania. Dla wygody mieszkańców, punkty te są w Biurach Obsługi Mieszkańców i w niektórych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wyznaczono też punkty mobile.

 

- Przypominamy o konieczności posiadania ze sobą podczas głosowania dokumentu tożsamości. Prosimy nie przynosić kart zebranych od innych osób, gdyż nie będą one przyjmowane - dodaje Izolda Boguta.

 

W tym roku można głosować na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Głosować może każda osoba, która jest na stałe zameldowana w Lublinie. Istnieje również możliwość dopisania się do listy osób głosujących na projekty BO przez osoby mieszkające, ale niezameldowane w Lublinie. Wystarczy w trakcie osobistego głosowania wypełnić znajdujące się na papierowej karcie do głosowania oświadczenie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE