Reklama

Fałszywy policjant zatrzymany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Fałszywy policjant zatrzymany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali 40-letniego mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą na tzw. \"policjanta\". Od maja do 17 czerwca b.r. mężczyzna oszukał w ten sposób 8 mieszkańców miasta na łączną kwotę ponad 280 tys. zł. 40-latek to wielokrotnie karany recydywista, 8 lat spędził za kratkami. Dziś będzie doprowadzony do prokuratury. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oszustwo na funkcjonariusza to ostatnio jedna z typowych metod stosowana przez przestępców wyłudzających pieniądze od starszych osób.  Osoby pokrzywdzone przekazują  rzekomym funkcjonariuszom pieniądze sądząc, że same uczestniczą w akcji wymierzonej przeciwko oszustom i  tym samym pomagają Policji.Tak też było w przypadku zatrzymanego wczoraj 40-latka, który jako rzekomy funkcjonariusz gotówkę odbierał od mieszkańców Lublina.

Mężczyzna został zatrzymany wczoraj dzięki pracy policjantów Wydziału do Walki   z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Jak ustalili, 40-latek odbierał pieniądze od starszych mieszkańców miasta, którzy byli przekonani, że pomagają w rozbiciu grupy przestępczej. W kilku przypadkach, instruowani wcześniej przez telefon pokrzywdzeni udawali się do placówek bankowych,  skąd pobierali oszczędności. Gotówkę przekazywali w dalszej kolejności rzekomemu funkcjonariuszowi. W jednym z przypadków, osoba poszkodowana straciła aż 100 tys. złotych.

W wyniku przestępczego procederu z  udziałem 40-latka, w okresie od maja do 17 czerwca oszukanych zostało łącznie 8 osób. Kwota wyłudzonych od nich pieniędzy szacowana jest na ponad 280 tys. złotych.

Zatrzymany 40-latek to wielokrotnie karany recydywista, za kratkami spędził ostatnio 8 lat. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i przypominamy. Oszuści często podają się za pracowników różnych firm i instytucji, a  także za policjantów. Przekazują informację o rzekomym zatrzymaniu kogoś z rodziny, oferują pomoc w trakcie prowadzonego postępowania, czy proszą o współpracę  w rozpracowaniu grupy przestępczej. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie! Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić przed staniem się ofiarą naciągaczy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE