Reklama

Reklama

Elektryczne autobusy będą jeździły po Lublinie

Opublikowano: śr, 23 paź 2019 16:42
Autor: | Zdjęcie: ZTM w Lublinie

Elektryczne autobusy będą jeździły po Lublinie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ZTM w Lublinie rozstrzygnął przetarg na zakup i dostawę autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Elektrobusy dostarczone będą przez firmę Solaris. Dostawa 20 elektrobusów nastąpi w dwóch partiach ? pierwsze 5 znajdzie się w Lublinie do połowy czerwca 2021 r., a pozostałe 15 najpóźniej do połowy września 2021 r.

Reklama

Zakupionych zostanie 20 fabrycznie nowych autobusów elektrycznych. Pojazdy będę niskopodłogowe, o długości 12 metrów. Przystosowane będą do przewozu osób niepełnosprawnych . Na wyposażeniu elektrobusów będzie: monitoring, klimatyzacja, biletomaty, bramki liczenia pasażerów oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Nowe pojazdy dedykowane będą liniom komunikacyjnym nr 13, 23,29. Dodatkowo na zajezdni przy ul. Choiny, jak i przy ul. A. Grygowej zostanie dostarczona infrastruktura do ładowania elektrobusów.


Jak informuje ZTM w Lublinie, za 20 elektrycznych autobusów miasto zapłaci ponad 62 mln zł. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany z projektu „Niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części LOF wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej” w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Osi priorytetowej II: Nowoczesna struktura transportowa Działania 2.1. Zrównoważony transport miejski.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.