Reklama

Edukacja na wakacjach

Opublikowano: wt, 12 lip 2016 15:57
Autor: | Zdjęcie: policja.gov

Edukacja na wakacjach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z dziećmi przebywającymi na półkoloniach spotykają się policjanci z wydziału prewencji KMP w Lublinie. By wakacje upłynęły im ciekawie, policjanci przeprowadzają ciekawe zajęcia. Na miasteczku ruchu drogowego uczą na przykład zasad ruchu drogowego. Mundurowi zwracają też uwagę na bezpieczne zachowania w domu, na podwórku czy w kontakcie ze zwierzęciem.

   W czasie wakacji  policjanci Wydziału Prewencji KMP w Lublinie co tydzień  spotykają  się   z dziećmi,  które korzystają z letniego wypoczynku zorganizowanego przez  Regionalny Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie.


   Wspólnie z policjantami z ruchu drogowego cyklicznie prowadzą też spotkania z dziećmi, które  uczestniczą w zajęciach pod nazwą \"Wakacje na Sportowo\" zorganizowane przez Fundację Rozwiń Skrzydła.


  Praktyczne zajęcia  jazdy na rowerze odbywają się na Miasteczku Ruchu Drogowego mieszczącego się przy  Alei . Zygmuntowskich, a zajęcia teoretyczne   w sali konferencyjnej. Podczas spotkań omawiane są zagadnienia dotyczące przestrzegania zasad   ruchu drogowego obowiązujące zarówno pieszego jak również rowerzysty.


  Spotkania  mają  charakter  prewencyjny w celu zwrócenia uwagi na bezpośrednie  zagrożenia występujące podczas wakacyjnego wypoczynku tj. bezpieczne zachowania   w domu, podczas zabaw na podwórku jak również   zasady postępowania  w kontakcie  z osobą obcą oraz niebezpiecznym zwierzęciem np.: psem.


  Letni wypoczynek dzieci w formie półkolonii jest elementem programu realizowanego przez Urząd Miasta Lublin  w ramach \"Lato w mieście\".UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE