Reklama

Dziś pierwszy dzień matur międzynarodowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Dziś pierwszy dzień matur międzynarodowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jako pierwsi pisanie rozpoczynają uczniowie programu matury międzynarodowej IB DP. Przed nimi - język polski poziom standardowy i rozszerzony oraz język ojczysty dla obcokrajowców.


Abiturienci rozpoczynają zmagania z egzaminem dojrzałości. Jako pierwsi pisanie rozpoczynają uczniowie programu matury międzynarodowej IB DP. Przed nimi – język polski poziom standardowy i rozszerzony oraz język ojczysty dla obcokrajowców (m. in. polski, włoski, angielski oraz ukraiński). Egzamin rozpoczyna się w samo południe.

W Lubelskiem są dwie szkoły z programem matury międzynarodowej: Międzynarodowe Szkoły Paderewski oraz I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. W Paderewskim z maturą międzynarodową mierzy się 56. uczniów. Egzaminy potrwają do 17 maja. Maturzyści zdają maturę z 6 przedmiotów, maksymalna ilość punktów do zdobycia to 45 punktów (po 7 pkt z każdego egzaminu i 3 pkt za napisany esej).

W programie matury międzynarodowej Wszystkie zajęcia (z wyjątkiem języka ojczystego) prowadzone są w języku angielskim. Uczeń wybiera sześć przedmiotów: trzy są nauczane na poziomie rozszerzonym, reszta – na podstawowym.

Obowiązkowym elementem programu matury międzynarodowej jest również Teoria Wiedzy, CAS oraz esej rozszerzony. Na pierwszym przedmiocie omawiane są zagadnienia z zakresu filozofii, psychologii, etyki.
CAS to program rozwoju osobistego, którego zaliczenie wymaga poświęcenia co najmniej 150 godzin na aktywność o charakterze społecznym, artystycznym oraz rozwój fizyczny. Esej natomiast to praca badawcza z wybranej indywidualnie dziedziny.  Matury ogólnopolskie rozpoczynają się 4 maja (w piątek) egzaminem z języka polskiego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE