Reklama

Reklama

Dziś Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku bez oficjalnych obchodów w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Dziś Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku bez oficjalnych obchodów w Lublinie - Zdjęcie główne

Dziś Narodowe Święto Niepodległości | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji miejski trębacz odegra Hymn Polski, a muzycy m.in. Filharmonii Lubelskiej, przygotowali własne nagranie Mazurka Dąbrowskiego. Kilka budynków zostanie podświetlonych w barwach narodowych.

Reklama

11 listopada obchodze jest Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku przypada 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, która przez 123 lata była pod zaborami. Dzień ten to jednocześnie data zakończenia I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918 roku, który przypięczętował klęskę Niemiec. W ramach obchodów w całym kraju odbywają się m.in. parady, uczystości, koncerty, uroczyste sesje rad miast, wykłady i inscenizacje historyczne. W tym roku będzie jednak inaczej.

 

- W związku z epidemią oraz wynikającymi z niej obostrzeniami, zgodnie z komunikatem Wojewody Lubelskiego, w tym roku nie są organizowane oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Za to, po odegranym w południe hejnale Lublina, miejski trębacz odegra Hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Z kolei od godziny 16.00 Ratusz oraz stadion Arena Lublin rozświetlą się kolorami biało-czerwonej flagi państwowej.

 

Natomiast władze województwa zapraszają na wydarzenie online. W ramach akcji „Lubelskie dla Niepodległej” artyści w scenerii CSK nagrali wykonanie hymnu narodowego.

 

- Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Filharmonią Lubelską i Teatrem Muzycznym w Lublinie zapraszamy 11 listopada o godz. 12.00 na premierę wideo „Lubelskie dla Niepodległej” - zachęca Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

Nagranie będzie udostępnione na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. 

 

Dodatkowo od godziny 16:00 na fasadzie CSK będzie wyświetlana okolicznościowa prezentacja miltimedialna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE