Reklama

Reklama

Dzień Ofiar Przestępstw w Lublinie. Miejskie instytucje pomogą pokrzywodzonym

Opublikowano: 19 lutego 2021 12:35
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Dzień Ofiar Przestępstw w Lublinie. Miejskie instytucje pomogą pokrzywodzonym | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Dnia Ofiar Przestępstw przypadajęcego w najbliższy poniedziałek, osoby będące ofiarami przemocy, będą mogły zgłosić się po pomoc. Możliwy będzie tylko kontakt telefoniczny.

Reklama

22 lutego obchodzony jest Dzień Ofiar Przestępstw. Co roku tego dnia rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, którego jednym z głównych organizatorów jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Dzieki temu, osoby poszkodowane mogą bezpłatnie zasięgać porad i pomocy prawnej w wyznaczonych miejscach.
 
Dlatego osoby będące ofiarami przestępstwa, jakim jest przemoc, mogą w tych dniach skorzystać z różnych form wsparcia świadczonych miedzy innymi przez instytucje Miasta Lublin.  
 
- Ustanowiony w 2000 roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest okazją do przypomnienia o trudnej sytuacji rodzin doświadczonych przestępstwem, ale także do niesienia im konkretnej pomocy. Wprowadzone w związku ze stanem epidemii ograniczenia spowodowały, że w tym roku instytucje Miasta Lublin nie będą oferowały bezpośrednich spotkań z profesjonalistami świadczącymi pomoc osobom pokrzywdzonym. Zachęcamy je do kontaktu telefonicznego, który jest skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym sposobem uzyskania potrzebnej wiedzy i pomocy - mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.
 
Jak co roku, w działania na rzecz osób dotkniętych przemocą włączają się członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego w Lublinie, tworzonego przez przedstawicieli m.in. Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, MOPR, Policji, oświaty, ochrony zdrowia, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kuratorów sądowych i Stowarzyszenia Agape.

Wszystkie osoby doznające przemocy w rodzinie i pokrzywdzone przestępstwem mogą w dniach 22-23 lutego kontaktować się telefonicznie z członkami Zespołu Interdyscyplinarnego dyżurującymi pod numerami telefonów: 81 466 54 86 i 81 466 54 87. Żeby zwiększyć dostępność, telefony będą czynne zarówno przed południem, jak i wieczorem, czyli w godzinach: 7.30-12.30 oraz 14.00-19.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.