Reklama

Dzielnicowy pomógł w sąsiedzkim konflikcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arembowski/pixabay

Dzielnicowy pomógł w sąsiedzkim konflikcie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kontakty z sąsiadami nie są zawsze przyjacielskie. Często dochodzi do różnych kłótni i sporów. Tym razem na problem z sąsiadem skarżyło się starsze małżeństwo z Lublina, które poprosiło o pomoc dzielnicowego z IV komisariatu.

Dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. Jest ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. Codzienna służba policjanta rewiru dzielnicowych oparta jest na rozwiązywaniu rozmaitych spraw. Ich przekrojowość i interdyscyplinarność sprawia, że dzielnicowy to policjant, posiadający wiedzę z wielu dziedzin. Zajmuje się on najczęściej problemami mieszkańców swojego rewiru. Często pełni rolę mediatora w różnego rodzaju konfliktach społecznych, gdzie musi wykazać się odpowiednim poziomem empatii, tłumacząc stronom właściwe stanowisko. - kom. Kamil Gołębiowski


Zadanie tego typu przypadło właśnie dzielnicowemu z komisariatu VI Policji w Lublinie – asp. szt. Mirosławowi Witkowi. Starsze małżeństwo mieszkające na Bronowicach poinformowało go o dokuczającym i utrudniającym codzienne funkcjonowanie sąsiedzie, prosząc tym samym o interwencję. Policjant podjął interwencję, która okazała się skuteczna. Rozmowy i spotkania z sąsiadami pozwoliły na zażegnanie konfliktu. Dzisiaj małżeństwo dziękuję policjantowi.


  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE