Reklama

Działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość” już jutro na polskich drogach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość” już jutro na polskich drogach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 27 lutego br. Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Głównym ich celem będzie zniwelowanie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Jak informuje Biuro Ruchu Drogowego KGP, prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

 

W tym dniu zintensyfikowane będzie prowadzenie pomiarów statycznych jak i dynamicznych. Uwadze funkcjonariuszy nie umknął również inne zachowania niezgodne z prawem. Szczególną rolę pełnić będą policjanci z Zespołów pn. SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałania niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Używać oni będą najnowszych pojazdów, wyposażonych w wideorejestratory.


Policja apeluje, aby kierujący przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, dostosowywali ją do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych czy stanu nawierzchni.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE