Reklama

Dworzec metropolitalny w Lublinie – jest koncepcja, czas na projekt

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Dworzec metropolitalny w Lublinie – jest koncepcja, czas na projekt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstanie między ulicami Gazową i Młyńską, skupi w jednym miejscu komunikację autobusową i kolejową. Będzie deptak, będą nowe perony, układ drogowy, wreszcie nowy budynek.


Powstanie między ulicami Gazową i Młyńską, skupi w jednym miejscu komunikację autobusową i kolejową. Będzie deptak, będą nowe perony, układ drogowy, wreszcie nowy budynek. Ratusz zaprezentował w czwartek ostateczną koncepcję dworca autobusowego.

Koncepcja, z którą mogli zapoznać się dziennikarze to efekt połączenia dwóch wstępnych wersji przygotowanych przez zespół projektowy. Całość wygląda imponująco i robi wrażenie. Pionowe ogrody, dach jako taras spacerowy. Dużo szkła i ażurowych elementów. Jak podaje ratusz w ramach budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zostaną przebudowane istniejące oraz wybudowane nowe ulice w centrum Lublina. Zupełnie nowy wygląd jezdni, chodników, ścieżek rowerowych wraz z nowo projektowaną zielenią i małą architekturą zyskają m.in. ulice: Młyńska, Gazowa, Krochmalna, Dworcowa, 1-go Maja oraz Pocztowa.Zmieni się oblicze placu Dworcowego. Po całkowitym usunięciu ruchu kołowego stanie się ozdobnym deptakiem połączonym wizualnie oraz funkcyjnie z głównym wejściem do dworca kolejowego. W rejonie dworca zostanie wybudowany również układ nowych dróg, które usprawnią ruch i komunikację nowego Dworca Metropolitalnego oraz samego centrum Lublina m.in. terenów ekspozycyjnych Targów Lublin.

Dodajmy, że nowy dworzec będzie obsługiwać autobusową komunikację miejską, podmiejską i dalekobieżną. Jest koncepcja teraz trzeba przygotować kompletną dokumentację, która będzie podstawą do budowy dworca i przebudowy sieci ulic w jego najbliższym otoczeniu. Urzędnicy liczą, że projekt budowlany będzie gotowy do końca września. Budowa powinna ruszyć z końcem przyszłego roku, oczywiście po rozstrzygnięciu przetargu, który wyłoni wykonawcę.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE