Reklama

Duszeniem i groźbą śmierci zmuszali do zmiany zeznań

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Duszeniem i groźbą śmierci zmuszali do zmiany zeznań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tymczasowy areszt na 3 miesiące zastosował wczoraj sąd wobec 33 i 40 latka. Mężczyźni w niedzielę grożąc zabójstwem mieszkance miasta i dusząc za szyję usiłowali zmusić ją do zmiany zeznań jako świadka w toczącej się przed sądem sprawie karnej. Dotyczyła ona włamania do sklepu, w której jednym ze sprawców jest kuzyn 33-latka. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie.  

Mieszkanka miasta zgłosiła, że napadło ją dwóch mężczyzn. Jeden z nich najpierw pięścią, a potem metalową rurką uderzył ją w głowę. Drugi z kolei szarpiąc ją i dusząc za szyję groził zabójstwem.  Napastnicy chcieli w ten sposób wymusić na kobiecie zmianę zeznań w toczącej się przed sądem sprawie karnej. Dotyczy ona  kradzieży z włamaniem do sklepu, do której doszło we wrześniu ubiegłego roku. Jednym z podejrzanych w tej sprawie jest kuzyn jednego z napastników - czytamy w komunikacie policji.

Sprawą ustalenia obydwu mężczyzn zajęli się kryminalni z III komisariatu, którzy już w poniedziałek zatrzymali podejrzanych. Okazali  się nimi mieszkańcy Lublina w wieku 33 i 40 lat. Przy starszym z zatrzymanych  funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu.

We wtorek sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zgodnie z literą prawa, kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka lub w związku z tym narusza jego nietykalność cielesną,  podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE