Reklama

Reklama

Do 2 września br. można zgłaszać kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin

Opublikowano: czw, 29 sie 2019 10:29
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Do 2 września br. można zgłaszać kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Głównym zadaniem Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin jest opiniowanie projektów uchwał i zarządzeń, dotyczących organizacji pozarządowych. Do 2 września do Urzędu Miasta Lublin można nieustannie zgłaszać kandydatów na to stanowisko.

Reklama

Będzie to już czwarta kadencja tego ciała doradczego w Lublinie. Miasto Lublin zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe do zgłaszania swoich kandydatów na wcześniej wymienione stanowisko.


- Organizacje pozarządowe to nasz partner i doradca w dostarczaniu usług publicznych najwyższej jakości. NGOs-y realizują także dużą część polityki społecznej miasta. Liczę na to, że wśród zgłaszanych osób znajdą się przedstawiciele zarówno sportu, kultury czy pomocy społecznej. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin jest powoływana na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W skład rady wchodzą osoby reprezentujące organizacje pozarządowe, Prezydent oraz Rada Miasta Lublin. Zajmują się oni przede wszystkim opiniowaniem uchwał i zarządzeń dotyczących organizacji pozarządowych.


Kandydatów można zgłaszać do Urzędu Miasta Lublin w dniach od 12 sierpnia do 2 września 2019 r. w następujący sposób:


1. Uzupełniony formularz należy przesłać e-mailem na adres [email protected]


2. Do wypełnionego formularza należy załączyć zdjęcie kandydata/kandydatki (min. szerokość 800 pix, w formacje jpg lub png), które zostanie opublikowane na stronie lublin.eu.


3. Wypełniony formularz należy także złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty, w wersji papierowej doBiura Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3, p. 107 lub do Biur Obsługi Mieszkańców,  do 2 września do godz.15.30. Formularz musi być podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji. O dacie złożenia decyduje data wpływu formularza.


Jak informuje Miasto Lublin, głosowanie na członków Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin odbywać się będzie od 9 do 20 września 2019 r. Głosować będzie można na opublikowanej karcie do głosowania, której wzór znajduje się w załączeniu. Kartę należy złożyć w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3, p.107 lub w Biurze Obsługi Mieszkańców do 20 września 2019 r. do godz. 15.30. Głosować będzie można również podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi, które odbędzie się 10 września (szczegóły zostaną opublikowane wkrótce). Do Rady zostanie powołanych 9 osób z największą ilością głosów. W przypadku równej ilości głosów zdecyduje losowanie. Ostateczny skład Rady poznamy prawdopodobnie na początku października, po wyznaczeniu przez Prezydenta oraz Przewodniczącego Rady Miasta swoich reprezentantów.


Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stornie: lublin.eu. 


  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.