Reklama

Dmuchnij w alkomat i naucz się pierwszej pomocy – akcja ruszyła

Opublikowano: pon, 13 lut 2017 16:03
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Dmuchnij w alkomat i naucz się pierwszej pomocy – akcja ruszyła - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś ruszyła akcja profilaktyczno-edukacyjna skierowana do kierujących pojazdami. Akcja ma zachęcić kierowców do bezpiecznych zachowań na drodze.

Organizatorem akcji „Kierowco – zachował rozsądek” jest Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie. Celem akcji jest zachęcanie kierowców do bezpiecznych zachowań na drodze, ale także podniesienie świadomości konieczności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na miejscu zdarzenia.

Akcja ruszyła dziś o godz. 9.00 w miejscowości Wandzin.  Kierowców jadących od Lublina w stronę Lubartowa mógł zaskoczyć widok stojących na parkingu policyjnych radiowozów oraz  karetki pogotowia ratunkowego. Ta nietypowa kontrola drogowa to element działań profilaktyczno-edukacyjnych skierowanych  do kierujących pojazdami.

Celem działań jest podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego związanej z zagrożeniami, jakie płyną z niewłaściwych zachowań na drodze. Lekceważenie przepisów bardzo często jest przyczyną wielu tragedii. Dlatego też umiejętność prawidłowego udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych jest bardzo istotna, gdyż  zwiększa szanse na przeżycie.  Właśnie dlatego, podczas dzisiejszej akcji oprócz  sprawdzania m.in. stanu trzeźwości kierujących, posiadanych uprawnień i dokumentów pojazdu, policjanci zachęcali kierowców do wzięcia udziału w krótkim instruktażu udzielania pierwszej pomocy.

Takiego krótkiego szkolenia udzielali w karetce wykwalifikowani ratownicy medyczni. Kierujący uzyskiwał praktyczne porady dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy  poszkodowanemu, mógł też przeprowadzić na fantomie czynności resuscytacyjne. Chociaż udział w instruktażu był dobrowolny, wszyscy zatrzymani do kontroli kierowcy  zgłaszali chęć udziału. Na koniec takiego krótkiego szkolenia policjanci  rozdawali uczestnikom odblaski. Policjanci zapowiadają, że takie działania będą prowadzone cyklicznie. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE