Reklama

Coraz bliżej drogi w Kowersku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Lublinie

Coraz bliżej drogi w Kowersku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kowersk to wieś leżąca w powiecie lubelskim, w gminie Bychawa. Jej mieszkańcy od ponad 30 lat czekają na drogę i wszystko wskazuje na to, że w końcu się jej doczekają.

Kilka dni temu w Urzędzie Miasta w Bychawie odbyła się w tej sprawie narada pomiędzy Starostą Lubelskim Pawłem Pikulą, Naczelnikiem Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Lublinie Małgorzatą Kotarską i mieszkańcami wsi.

Droga Gałęzów Kolonia Druga–Kowersk–Zakrzówek leży na terenie dwóch powiatów: lubelskiego i kraśnickiego. Jest to droga gruntowa, od 1975 stopniowo utwardzana przez mieszkańców Kowerska – mówi Sołtys wsi Marek Jackowski. Kiedyś było więcej rąk do pracy, teraz wieś się starzeje – dodaje sołtys.

Sytuacja z drogą do Kowerska jest o tyle trudna, iż wymaga budowy od podstaw, a co za tym idzie dużych nakładów finansowych. Problem polega również na tym, że jako droga gruntowa nie kwalifikuje się do pozyskania dodatkowych środków zewnętrznych, więc wszelkie koszty jej budowy poniesie powiat lubelski, być może częściowo powiat kraśnicki i gmina Bychawa.

Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o wysokości odszkodowań za udostępnione pod budowę grunty i na tematy związane z dokumentacją projektową, która jest już gotowa. W ramach inwestycji oprócz nowej nawierzchni konieczna jest przebudowa wodociągu, linii energetycznej jak i wykonanie odwodnienia, co wygeneruje – wg kosztorysu rzeczoznawcy – ponad 2-milionowe koszty.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace nad budową drogi do Kowerska rozpoczną się w przyszłym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE