Reklama

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ES

Co wydarzy się w weekend w Lublinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin na weekend - wśród wielu wydarzeń kulturalnych i imprez na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy propozycje dla dzieci, dorosłych, studentów i seniorów.

Muzyka:

Koncert  -  Mateusz Roger Strzempa i Hash Cookie

O godzinie 20:00 na Moście Kultury zagra dzisiaj dla nas Mateusz Roger Strzempa – muzyk, który wykonuje m.in.  funky, groove, jazz, poezję śpiewaną i... bajki Disneya. Artyście towarzyszyć będzie grupa Hash Cookie grająca akustyczny indie-pop. Wstęp wolny.

Koncert Backbeat
09.06 o godz. 20:00 na Moście Kultury odbędzie się Koncert Backbeat.
- Wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z prawdziwym rock’n’rollem w roli głównej, którzy z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę – tak opisują zespół organizatorzy. Wstęp wolny.

Wyśpiewać Poezję
Centrum Kultury zaprasza na przegląd poezji śpiewanej, który odbędzie się 09.06, o godzinie 10:00. W przeglądzie wezmą udział soliści, zespoły wokalne z Lublina i województwa lubelskiego. Uczestnicy zaprezentują po dwa utwory, które następnie ocenią jurorzy. Wstęp wolny.

Teatr:

Świętoszek – premiera
Dzisiaj w Teatrze im. Juliusza Osterwy będzie miała miejsce wyczekiwana premiera. Po ponadczasową komedię Moliera - "Świętoszek" sięgnął reżyser Remigiusz Brzyk. Premiera odbędzie się o godzinie 19:00. Spektakle będą wystawiane do 15 czerwca. Bilety w cenie 10 – 45 zł.

„WinyLOVE Story” w Teatrze Muzycznym
„WinyLOVE Story” to widowisko muzyczne w reżyserii Urszuli Lewartowicz, osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. Spektakle odbędą się 09.06, o godzinie 18:00 oraz 10.06, o godzinie 17:00. Bilety w cenie 52 – 70 zł.

„Przybora na 102”: Magda Umer i MUMIO
Teatr Stary zaprasza 09.06, o godzinie 19:00 na „Przybora na 102”. Spektakl miał premierę w Och-Teatrze w grudniu 2017 r., w związku ze 102 rocznicą urodzin Jeremiego Przybory. Po spektaklu rozmowa z twórcami. Bielty w cenie 15- 100 zł.

Film:

Klub Filmowy Seniora
Kino „Bajka” zaprasza na Projekcję filmu „Zimna wojna”, który w Cannes 2018 otrzymał nagrodę za reżyserię. Wszystko w ramach Lubelskich Dnia Seniora. Seans odbędzie się 09.06 o godzinie 10:00. Cena biletu: 12 zł. Przed seansem przewidziano wiosenny poczęstunek.

12. Węgierska Wiosna Filmowa
Jeszcze dzisiaj i jutro w Chatce Żaka trwa 12. Węgierska Wiosna Filmowa. Prezentowane są filmy pełnometrażowe i krótkometrażowe. Bilety w cenie 10-12 zł. Program:

8.06.2018 | 19:30
1945, reż. Ferenc Török, Węgry 2017 (91 min)
AKCJA KAMIEŃ, reż. Barnabás Tóth, Węgry 2017 (19 min)

9.06.2018 | 19:30
W PĘTLI, reż. Isti Madarász, Węgry 2016 (95 min)
ZABAWA W CHOWANEGO, reż. Benö Gábor Baranyi, Węgry 2017 (14 min)

Kino Perła
Już dzisiaj rusza nowy sezon w kinie plenerowym Perły, przy Bernardyńskiej 15. Wszystkie seanse są darmowe i rozpoczynają się ok. godziny 21:00. Dzisiaj w programie norweski horror „Zombie SS”, w sobotę zdobywca 4 orłów – film Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”, a w niedzielę komedia „Złe mamuśki” z Milą Kunis w roli głównej.

Dla dzieci:

Sztuka w pralce 
Na Moście Kultury 09.06, o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczestnicy zajęć poznają daną epokę, styl, dzieło i twórcę. Stworzą własne prace, wcielą się w aktywnych uczestników świata sztuki. Wstęp bezpłatny.

Źródło - warsztaty
Z kolei 10.06, o godzinie 17:00 na Moście Kultury odbędą się warsztaty towarzyszące projektowi "Źródło", skierowanemu dla dzieci powyżej 6 roku życia. - Nauczymy się budować papierowe modele statków i samolotów. Sprawdzimy, który samolot jest w stanie polecieć najdalej – zachęcają organizatorzy. Wstęp bezpłatny.

Mała Muzyka w Teatrze Starym
W niedzielę, o godzinie 16:00 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie dla najmłodszych (wiek 0 – 3 lata) z cyklu „Mała Muzyka”. Są to warsztaty, w których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Bilety dla dzieci w cenie 25 zł, opiekunowie wchodzą bezpłatnie.

Co więcej?

Lubelskie Dni Seniora
Dzisiaj odbędą się ostatnie wydarzenia w ramach Lubelskich Dni Seniora. W programie między innymi bezpłatne badania i konsultacje, wystawa „Marzenia (wio)senne” w Centrum Kultury, akacja „Książka dla seniora” w Filii nr 18 MBP, przy ul. Głębokiej 8a czy potańcówka dla Seniorów w Filii nr 32 MBP, przy ul. Szaserów 13-15. Szczegóły dostępne tutaj. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Renesansu 8-10 czerwca
Już dzisiaj startuje Międzynarodowy Festiwal Renesansu. Wśród atrakcji warsztaty tańca dawnego dla dorosłych i dzieci, warsztaty plastyczne i garncarskie, koncerty muzyki renesansowej, spacery historyczne, pokazy, wykłady i spektakle. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły dostępne tutaj.

Most Kultury
W Noc Kultury zainaugurował nowy sezon Most Kultury. Już w ten weekend czeka na nas wiele atrakcji. Dzisiaj o godzinie 16:30 rozpoczną się warsztaty bębniarskie - nauka rytmów afrykańskich, azjatyckich, kubańskich. W sobotę o godz. 13:00 startuje cykl warsztatów kulinarnych „Gotowanie na dywanie”, a o godz. 17:00 odbędą się zawody bokserskie. Z kolei w niedzielę o godz. 16:00 ruszą warsztaty „masaż dla początkujących”, a o 20:00 nauka zumby. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

IV Ogólnopolska Noc Bibliotek
Już jutro odbędzie się IV Ogólnopolska Noc Bibliotek. W Lublinie w akcji udział biorą: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Biblioteka Politechniki Lubelskiej oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie. Z tej okazji w Wojewódzkiej Bibliotece odbędzie się Noc Gier Planszowych. Wydarzenie będzie trwać w godzinach 16:00 – 21:00. Wstęp bezpłatny. Program Nocy Bibliotek znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych jednostek.

Gala Mody Lublin Fashion 2018
Centrum Spotkania Kultur zaprasza 09.06 na  Galę Mody Lublin Fashion 2018. W trakcie wydarzenia zaprezentują się projektanci mody działający na Lubelszczyźnie, a także projektanci z Francji i Ukrainy oraz firmy, których odzież jest doceniana w świecie. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Zień – jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody. Wydarzenie potrwa od 18:00 do 21:00. Bilety w cenie 100 zł.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE