Reklama

Chciał wyskoczyć z IV piętra. Był poszukiwany listem gończym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Chciał wyskoczyć z IV piętra. Był poszukiwany listem gończym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 3 godziny trwały wczoraj policyjne negocjacje z 30-latkiem, który wszedł na parapet okna IV piętra i zagroził popełnieniem samobójstwa. Na miejscu, oprócz policji, interweniowały tez straż pożarna i karetka pogotowia.

Dzięki policyjnym negocjatorom, desperat został zatrzymany. Jak się okazało, 30-latek to wielokrotnie karany recydywista, który aktualnie poszukiwany był listem gończym przez sąd oraz operacyjnie przez policję, m.in. za ugodzenie nożem. Ponadto mężczyzna był na niepowrocie do zakładu karnego, gdzie odbywa wyrok za poprzednie przestępstwa. Policjanci ustalili, że to już był jego trzeci niepowrót.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20.00. 30-latek wszedł na parapet okna mieszkania znajdującego się na IV piętrze przy ul. Lubartowskiej. Zagroził, że popełni samobójstwo. Na miejsce zdarzenia przybyli policyjni negocjatorzy, którzy podjęli rozmowy z desperatem. Nie Mężczyzna nie chciał oddać się w ręce Policji, gdyż wiedział, że jest poszukiwany. Nie wrócił do zakładu karnego, po udzielonej mu przepustce, a dodatkowo w tym czasie  popełnił kolejne przestępstwo. Po niespełna trzech godzinach rozmów,  w końcu 30-latek zszedł z okna. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

30-letni Jarosław M. to dobrze znany policjantom lublinianin. Mężczyzna wielokrotnie wchodził w konflikty z prawem. Z popełnione przestępstwa, takie jak kradzieże z włamaniem, rozboje, czy oszustwa odbywał karę w zakładzie karnym. W sumie spędził tam około 10 lat.

Ostatnio 30-latek przebywał na udzielonej mu przepustce. Pomimo zakończenia terminu, nie wrócił do zakładu karnego. W tym czasie, na początku tego roku, jego policyjne dossier „wzbogaciło się” o kolejne przestępstwo. Mieszkaniec Lublina ugodził nożem znajomego w rejonie ul. Lubartowskiej. Po tym zdarzeniu, 30-latek ukrywał się przed organami ścigania. Sąd Okręgowy w Lublinie wydał za nim list gończy. Ponadto Jarosław M. poszukiwany był przez Prokuraturę  Rejonową w Lublinie do ustalenia miejsca pobytu.

Wkrótce 30-latek zostanie przekonwojowany do Zakładu Karnego, gdzie czeka go kontynuacja odsiadki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE