Reklama

Reklama

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie rozświetli się dziś na zielono. Z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Opublikowano: 6 października 2020 11:03
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dzisiaj (6 października) wieczorem fasada Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zostanie podswietlona na zielono w ramach akcji #17milionów organizowanej w geście solidarności z osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Reklama

W geście solidarności z chorymi na mózgowe porażenie dziecięce

 

- Centrum Spotkania Kultur w Lublinie kolejny raz przyłącza się do akcji społecznej #17milionów organizowanej przez Fundację Kolorowy Świat. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa polskiego na temat mózgowego porażenia dziecięcego.  W dniu dzisiejszym w godzinach 19:00-20:00 fasada CSK będzie rozświetlona w kolorze zielonym - informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

Akcja jest organizowana co roku w październiku, bo 6 październka obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecęcego. Nazwa "17 milionów" nawiązuje do liczby osób na całym świecie, które cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, co z kolei jest najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci. Z kolei zieleń to kolor nadziei.

 

W tym roku świecić się będą budynki od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i  znanych osób publicznych.

 

Relacja online z wydarzenia będzie prowadzona na profilu na Facebooku CSK.

 

Fundacja Kolorowy Świat

 

Fundacja Kolorowy Świat na co dzień  zajmuje się specjalistyczną opieką dzieci z MPD. Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.