Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej działa normalnie mimo pandemii

Szpital podkreśla, że przestrzega wszystkich zasad sanitarnych, a sytuacja epidemiczna w kraju nie może być przesłanką, że chorzy ze strachu przestają zgłaszać się na badania | foto Pixabay

wiadomosci Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej poinformowało, że mimo pogarszającej się sytuacji pandemicznej w kraju, realizuje wszystkie świadczenia bez jakichkolwiek załóceń.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 17 października 2020 06:00 | Aktualizacja: 17 października 2020 06:58

Centrum Onkologii ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli poinformowąło wczoraj (16 października), że obecna sytuacja pandemiczna nie wstrzymała przyjęć pacjentów onkologicznych. Szpital zapewnia, że stosuje wszystkie zalecenia sanitarne, a padjentom najwyższe standardy bezpieczeństwa. Placówka poinformowała też, że priorytetem jest zachowanie ciągłości leczenia chorych i wykonywania badań profilaktycznych. 

 

- Ograniczenia zalecane przez Centralę NFZ dotyczące czasowego zawieszenia udzielania świadczeń wykonywanych planowo lub ich ograniczenia do niezbędnego minimum, nie dotyczą planowanej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych - informuje w komunikacie do mediów prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. 

 

Szpital jednocześnie apeluje do pacjentów, żeby nie przerywali leczenia. Apel jest kierowany zarówno do osób u których już zdiagnozowano nowotwór i są leczone, ale też do osób, które podejrzewają u siebie chorobę lub chcą poddać sie badaniom profilaktycznym. Placówka podkreśla, że sytuacja epidemiczna w kraju nie może być przesłanką, że chorzy ze strachu przestają zgłaszać się na badania. Dodano również, że zalecenia ekspertów na całym świecie są jednoznaczne - nie wolno zaniedbywać leczenia onkologicznego, bo tacy pacjenci wymagają stałej, wzmożonej uwagi. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.