Reklama

Reklama

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie. Są teleporady i telefony zaufania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie. Są teleporady i telefony zaufania - Zdjęcie główne

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie. Są teleporady i telefony zaufania | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie działa Centrum Interwencji Kryzysowej dzięki któremu można skorzystać z pomocy psychologicznej, terapeutycznej i prawnej. Pomoc odbywa się za posrednictwem teleporad i telefonów zaufania.

Reklama

- W dobie pandemii wielu z nas boryka się z problemami związanymi z lękiem przed zachorowaniem, kwarantanną, jak również obawą o utratę bliskich. Aby zminimalizować skutki zaistniałego kryzysu, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Szeroki katalog wsparcia oferują pracownicy Centrum Interwencji Kryzysowej, świadczący bezpłatną pomoc psychologiczną, pedagogiczną, terapeutyczną, prawną i interwencyjną mieszkańcom Lublina - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
Pomoc jest dostępna przez całą dobę dzięki telefonowi zaufania. Uruchomiono też kilkanaście linii telefonicznych, za posrednictwem których osoby doświadczające różnego rodzaju kryzysów, mogą otrzymać wsparcie. - Jest to najbezpieczniejsza forma kontaktu ze specjalistą, zwłaszcza w okresie tak dużej liczby zachorowań, a równie efektywna jak kontakt bezpośredni. - wyjaśnia Monika Lipińska.
 
Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej w związku z nagłym, traumatycznym zdarzeniem, przemocą w rodzinie, uzależnieniem (alkoholizmem, hazardem lub narkomanią własną lub członka rodziny), bezradnością w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, kryzysami osobistymi lub zdarzeniami losowymi, mogą kontaktować się z pracownikami CIK. Całodobowy dyżur psychologiczny (Telefon Zaufania) dostępny jest pod numerem tel.: 733 588 900. Osoby, które wolą inną formę kontaktu niż rozmowa telefoniczna, mogą pisać na adresy mailowe: [email protected][email protected] Mieszkańcy Lublina potrzebujący interwencji specjalistów mogą umówić się na spotkanie telefoniczne, czyli tzw. teleporadę, z psychologiem, terapeutą, jak również prawnikiem Centrum Interwencji Kryzysowej. Zapisy na spotkania telefoniczne prowadzone są pod następującymi numerami telefonów: 81 466 55 46, 733 588 600. W uzasadnionych przypadkach możliwe są spotkania osobiste, które odbywają się po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie. Zasady przyjęć osobistych są opublikowane na stronie www.cik.lublin.eu.

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-19.00, a kontakt do sekretariatu CIK w sprawach organizacyjnych możliwy jest pod numerem telefonu: 81 466 55 47. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE