Reklama

Celebrytka z Lublina aresztowana!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Celebrytka z Lublina aresztowana! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest oskarżona o kierowanie międzynarodową grupą przestępczą. Wraz z nią aresztowano 50 członków grupy przestępczej.

W wyniku akcji przeprowadzonej przez Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji w Warszawie, Radomiu, Białymstoku i Łodzi rozbito międzynarodową grupę przestępczą.

W piątek w nocy rozpatrzono pierwsze 13 wniosków o areszt, w tym wniosek dotyczący znanej lubelskiej celebrytki - Izabeli M. Kobieta została aresztowana na 3 miesiące. Aresztowano także podejrzanych Chińczyków. Dzisiaj sąd zajmie się kolejnymi wnioskami. W czwartek policjanci zatrzymali w sumie 50 osób. Przede wszystkim w okolicach Warszawy i w Lublinie. To tu m.in. wpadła Izabela M. – tancerka i fotomodelka znana m.in. z „Tańca z gwiazdami” i Playboya. Według śledczych, kobieta była główną organizatorką przestępczego procederu. W jej domu znaleziono m.in. 100 tys. zł w gotówce.
Dwie osoby spośród zatrzymanych to obywatelki Polski. Izabela M. usłyszała zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wielu oszustw.

W wyniku przeprowadzonej realizacji przez , która dokonywała oszustw metodą "na policjanta" w stosunku do obywateli Chin.

Prokuratura w Lublinie wszczęła śledztwo w sprawie działalności międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej. W jej skład wchodzili głównie Chińczycy, w tym z Tajwanu. Pokrzywdzeni w wyniku działalności grupy przestępczej stracili co najmniej 1 mln 800 tys. euro. Zatrzymani dokonywali oszustw na szkodę obywateli Chin. Sprawcy stosowali różne socjotechniki, dzięki którym pokrzywdzeni wykonywali przelewy bankowe na rachunki wskazywane przez sprawców. Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, co do rzekomo prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych. Sprawcy działali w różnych lokalizacjach na terenie Polski oraz Chin. W luksusowych domach wynajmowanych na terenie całego kraju prowadzone były centra komunikacji teleinformatycznej. Przebywający w nich członkowie grupy pośredniczyli w dokonywaniu oszustw. Na skutek przestępczej działalności pokrzywdzeni obywatele Chin stracili co najmniej 1 milion 800 tysięcy Euro.

Zatrzymanych do tej sprawy jest już  50 osób. Przy zaangażowaniu prokuratorów i funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i szeregu innych jednostek, dziś przeprowadzono przeszukania w 5 miejscach na terenie Lublina, w 2 podwarszawskich miejscowościach oraz w Krakowie. W rezultacie tych działań zatrzymano łącznie 50 osób. 48 z nich to Chińczycy, w tym z Tajwanu. 2 zatrzymane osoby są narodowości polskiej.  Na terenie Lublina zatrzymano główną organizatorkę przestępczej działalności i zabezpieczono przy niej 100 000 zł. Podczas przeszukań ujawniono również i zabezpieczono m. in. karabin M16 oraz dubeltówkę.

Niezwłocznie po wykonaniu wszystkich czynności procesowych związanych z przeszukaniami wszystkie zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie zostaną przesłuchanie.   Za czyny będące przedmiotem tego postępowania grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Szersze informacje na temat tego postępowania i zarzutów stawianych zatrzymanym zostaną przedstawione po wykonaniu wszystkich czynności procesowych z udziałem podejrzanych.

Źródło: KWP LublinUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE