Reklama

Budowa dróg rowerowych na ul. Koncertowej - fotorelacja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Budowa dróg rowerowych na ul. Koncertowej - fotorelacja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ul. Koncertowej w ramach prac finansowanych przez deweloperów zakończyła się już budowa odcinków dróg rowerowych w rejonie al. Kompozytorów Polskich i ul. Żywnego. W trakcie są prace na drugim odcinku, w okolicy ul. Karkonoskiej.

Pomiędzy al. Kompozytorów Polskich a ul. Żywnego i Melomanów prace obejmowały budowę obustronnych dróg rowerowych, które częściowo zastąpiły wykonane kilka lat temu pasy rowerowe. Na odcinku powyżej ul. Zelwerowicza w kierunku pętli autobusowej Os. Choiny droga rowerowa powstaje po zachodniej stronie ulicy.

W ramach zmian w organizacji ruchu na ul. Koncertowej, pomiędzy al. Kompozytorów Polskich a skrzyżowaniem z ul. Żywnego i Melomanów, powstaną obustronne dwukierunkowe drogi rowerowe, zastępując tym samym istniejące od 2012 roku pasy rowerowe w jezdni. Droga rowerowa po stronie zachodniej zostanie wpięta w trasy wokół ronda turbinowego (dotychczasowy pas rowerowy urywał się kilkadziesiąt metrów wcześniej), a dodatkowo połączona z wybudowanym niedawno łącznikiem do nowych bloków przy ul. Operowej. Nowe odcinki dróg rowerowych za skrzyżowaniem z ul. Żywnego/Melomanów od strony ul. Zelwerowicza zostaną połączone z istniejącymi pasami rowerowymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE