Reklama

Bogumił K. z Lublina poszukiwany za brutalny gwałt i śmiertelne pobicie zatrzymany we Francji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja

Bogumił K. z Lublina poszukiwany za brutalny gwałt i śmiertelne pobicie zatrzymany we Francji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęła się procedura ekstradycyjna Bogumiła K. Mężczyzna został zatrzymany we Francji. Był poszukiwany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udział w gwałcie zbiorowym.

Mężczyzna został namierzony we Francji i został zatrzymany przez francuskich mundurowych na ulicy w Merignac niedaleko Bordeaux. W zatrzymaniu uczestniczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej oraz funkcjonariusze z Krajowej Brygady ds. poszukiwań.


Bandyta posługiwał się dokumentami wystawionymi na inne osoby. Po niezbędnych weryfikacjach i sprawdzeniach, rozpoczęta została procedura ekstradycyjna mająca na celu sprowadzenie go do Polski. Bogumił K. odpowie za przestępstwa, których dopuścił się przed laty. Ma na swoim koncie pobicie ze skutkiem śmiertelnym oraz udział w gwałcie zbiorowym.

 
Do pierwszego czynu doszło pod koniec września 2004 r. Bogumił K. pobił 23-letniego kuzyna. Skutki okazały się tragiczne, ofiara zmarła po 11 dniach. Niespełna miesiąc później w mieszkaniu przy ul. Lipowej w Lublinie doszło do pobicia i zbiorowego gwałtu na 22-letniej kobiecie. Policjanci ustalili, że brał w tym udział właściciel mieszkania, czyli Bogumił K. Przestępcy nie udało się wówczas zatrzymać.


Pomimo upływu lat jego sprawa była priorytetowa dla lubelskich policjantów. - Od samego początku wiedzieliśmy, że mężczyzna jest za granicą, ze zmienioną tożsamością. Nasze ustalenia wskazywały na to, że początkowo ukrywał się w Wielkiej Brytanii i Holandii. Ostatnie informacje doprowadziły nas do okolic francuskiego Bordeaux - relacjonują policjanci z Lublina.


Bogumił K. ostatnio trafił na listę najbardziej poszukiwanych europejskich przestępców, osób podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy. Lista została opublikowana na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez Europejską Sieć Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład, której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE