Reklama

Reklama

Blisko 20 tys. kolejarzy przeszło szkolenia z bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Blisko 20 tys. kolejarzy przeszło szkolenia z bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego - Zdjęcie główne

Blisko 20 tys. kolejarzy przeszło szkolenia z bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu roku blisko 20 tys. pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przeszło kursy z zakresu bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego. - Aby zapewnić sprawne i bezpieczne podróże oraz transport towarów, kolejarze mimo epidemii są #ZawszeNaSłużbie. - mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK.

Reklama

Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przeszli szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Szkolenia z doświadczonymi trenerami mają być wsparciem w profesjonalnym wypełnianiu obowiązków na takich stanowiskach jak np. dyżurni ruchu, nastawniczowie, automatycy, dróżnicy przejazdowi i toromistrzowie. Na zajęciach, które musza odbywać się na posterunkach, zachowywana jest wymagana procedura bezpieczeństwa sanitarnego. Kursy od marca w większości odbywają się zdalnie. 

- Aby zapewnić sprawne i bezpieczne podróże oraz transport towarów, kolejarze mimo epidemii są #ZawszeNaSłużbie. Od ich właściwych decyzji, zaangażowania i profesjonalizmu zależy bezpieczeństwo. Kontynuujemy szkolenia i pozyskiwanie dodatkowych uprawnień, bo wszystkie wymagania muszą być spełnione - mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Łącznie ponad 120 pracowników zakończyło proces przygotowania zawodowego i zdało egzamin kwalifikacyjny na świadectwo maszynisty lub rozszerzyło możliwości o kolejny typ pojazdu. Z kolei prawie 900 osób z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów kolejowych wzięło udział w pouczeniach okresowych. Większość z nich ćwiczyła na symulatorze pojazdu kolejowego.

Szkolenia i pouczenia okresowe w ciągu jedenastu miesięcy objęły blisko 20 tys. pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu pociągów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy