Reklama

Biblioteka Lekarska w Białej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Biblioteka Lekarska w Białej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec września w Białej Podlaskiej rozpocznie funkcjonowanie filia Głównej Biblioteki Lekarskiej. Rozlokuje się na 300 mkw w budynku przy pl. Wolności.

Informację do publicznej wiadomości podał prezydent Dariusz Stefaniuk, podczas uroczystości jubileuszowych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. – Mam nadzieję, że z dostępnego tam księgozbioru skorzystają nasi lekarze i pracownicy szpitala, oraz studenci  - mówił prezydent.

Jak informuje rzecznik prezydenta, Michał Trantau, bialska filia ulokowana będzie na 300 metrach kwadratowych powierzchni. – Nowocześnie wyposażony lokal będzie gromadził najnowszą literaturę medyczną, a także czasopisma i książki, nawet z XIX wieku. Oprócz stanowisk komputerowych do przeglądania elektronicznych zbiorów, posiada nowoczesne nagłośnienie i projektor, przygotowane do prowadzenia konferencji i prezentacji. Dodatkowo na wyposażeniu znajdują się również mikrofony bezprzewodowe – wylicza Trantau.

Otwarcie filii zaplanowano na 28 września. – To jedna z trzech najnowocześniejszych filii w całym kraju. Od roku staraliśmy się o zrealizowanie tego projektu i cieszę się, że już niedługo mieszkańcy miasta i okolic będą mieli dostęp do bogatych zbiorów. Dzięki umowom z zagranicznymi uczelniami, mamy dostęp do najnowszych artykułów naukowych, nawet w dniu ich publikacji – opowiada Robert Gut, zastępca ds. organizacyjnych Głównej Biblioteki Lekarskiej.

Michał Trantau dodaje, że starania o stworzenie w Białej filii GBL czynili już od jakiegoś czasu prezydent Dariusz Stefaniuk, wraz z senatorem Grzegorzem Biereckim.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE