Reklama

Bezakcyzowe wyroby w garażu, aucie i sypialni 60-latka

Opublikowano: pon, 15 kwi 2019 11:47
Autor: | Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Bezakcyzowe wyroby w garażu, aucie i sypialni 60-latka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy oraz około 150 litrów nielegalnego alkoholu ujawnili i zabezpieczyli policjanci z II komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie. Bezakcyzowy towar przechowywał w samochodzie, garażu i w sypialni 60-letni mieszkaniec Lublina.

11 kwietnia wieczorem kryminalni z II komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego  w Lublinie pojechali pod jeden z adresów w dzielnicy Ponikwoda w Lublinie.  Mundurowi skontrolowali wyjeżdżający z posesji pojazd marki Skoda. Za kierownicą siedział 60-letni właściciel posesji.
Jak się okazało, mężczyzna przewoził w aucie około 20 litrów alkoholu bez akcyzy. Kolejne nielegalne towary stróże prawa ujawnili podczas przeszukań garażu oraz domu. Tam z kolei znaleźli  około 130 litrów alkoholu oraz 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Paczki z papierosami schowane były m.in. w sypialni 60-latka.
Cały nielegalny towar został zabezpieczony. Ich właściciel musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.
Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od 60-latka pieniądze w kwocie ponad 9 tys. zł.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE