Reklama

Bardzo dobre tempo budowy pasa na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PWSZ w Chełmie

Bardzo dobre tempo budowy pasa na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie trwa budowa betonowego pasa na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Do tej pory zostało wykonane 60% zaplanowanych robót. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym prace przebiegają znacznie szybciej, niż zakładał harmonogram.

Budowa pasa startowego rozpoczęła się we wrześniu 2019 r. Do tego momentu wykonano już wykopy pod drogę startową, sieć kanalizacji oraz nawierzchnię drogi kołowania. Wybudowano także drogi pomocnicze ulokowane bezpośrednio przy stacji paliw i hangarze. Wkrótce realizowane będą kolejne etapy inwestycji. Intensywne prace trwające na placu budowy pasa startowego nie kolidują z prawidłowym przebiegiem zajęć  studentów kierunku pilotaż.


- Zaplanowane prace budowlane idą lepiej niż się tego spodziewaliśmy. Jesteśmy zadowoleni z postępu i przebiegu robót, a trzeba przyznać, że ze względu na fakt, że nasi studenci stale korzystają z infrastruktury lotniska, nie jest to łatwe. Prace muszą być uzgadniane i koordynowane na bieżąco z zarządzającym lotniskiem. - powiedział Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie - prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.


Powstający pas startowy na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 m. Umożliwi on wykonywanie operacji lotniczych cięższymi masowo statkami powietrznymi, również w okresach gorszych warunków pogodowych.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE