Reklama

Artur Orzech opowie w Radzyniu o perskiej gościnności

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Orzech

Artur Orzech opowie w Radzyniu o perskiej gościnności - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spotkanie z Arturem Orzechem, autorem książki pt. ?Wiza do Iranu? odbędzie się w czwartek 17 września 2015 r. o godz. 18:00 w sali balowej korpusu głównego pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii ?40 lat Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim?.

Spotkanie poprzedzi uroczystość na Skwerze Podróżników, gdzie o godz. 17:00 Artur Orzech odsłoni swoją tabliczkę.

Artur Orzech znany jest przede wszystkim jako dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer. Jednak zanim stał się „panem od muzyki” był „panem od Iranu” – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca „Radzyńskich spotkań z podróżnikami”. – Zafascynowany literaturą perską Artur Orzech w 1984 r. rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku iranistyki. Po roku nauki podjął pracę tłumacza. Po czwartym roku studiów, w latach 1987–1988 przebywał na stypendium naukowo-badawczym na Uniwersytecie w Kabulu w Afganistanie. W 1989 r. ukończył z wyróżnieniem studia, został asystentem w Zakładzie Iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Miał zostać doktorem, gdy na drodze stanęła praca w mediach, najpierw w radiu, później w telewizji. W 2014 r. wydał książkę podróżniczą pt. „Wiza do Iranu” – dodaje Mazurek.

Iran widziany oczami Artura Orzecha jest krajem niezwykle barwnym, a jednocześnie nie tak zamkniętym, jak może się wydawać. Nie da się go znaleźć w folderach popularnych biur podróży, a przecież urzeka kolorami i smakami, zachwyca głęboko zakorzenionymi tradycjami. Autor opowiada o kobietach, które choć skrępowane zasadami obyczajowymi, potrafią umiejętnie pokazać swoje piękno. Zaprasza do kuchni, która zachwyca prostotą a zarazem wykwintnością. Oprowadza po miejscach, gdzie wciąż można zobaczyć ślady potęgi prastarego świata. Odsłania przed nami kraj, który zafascynował go wiele lat temu i do którego ciągle chce wracać.

Na spotkanie z Arturem Orzechem zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Wstęp wolny.

Więcej na: www.facebook.com/radzyn-spotkania

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE